додому Новини Черкащани просять у Президента заборонити будівництво на Канівській ГАЕС

Черкащани просять у Президента заборонити будівництво на Канівській ГАЕС

0

На сайті Президента України зареєстровано петицію про заборону поновлення будівництва Канівської ГАЕС та збереження унікального села Бучак і навколишніх територій, інформує "Kanos".

Автором петиції виступив Сергій Моцак. Вона зареєстрована лише вчора, але уже зібрала 20 підписів.

Як зазначається у тексті петиції, ділянка навколо Бучака є унікальною археологічною пам’яткою.

"На прибережній смузі завдовжки 6 і завширшки 2,5 км знаходяться 14 поселень, 5 городищ та 2 могильника, які представляють практично всі археологічні культури, відомі в Середній Наддніпрянщині – від Трипільської культури (4-те тисячоліття до Різдва Христового) до пізнього середньовіччя та козацької доби. Унікальність Бучацького археологічного комплексу полягає не лише в культурно-хронологічній повноті – такий комплекс фактично не має аналогів на Подніпров'ї. Причому, більшість пам'яток лише означені, досі повністю не досліджені. Городище на горі Лисуха, за свідченням істориків, не має прямих аналогів з жодною з відомих археологічних культур і може стати гучним відкриттям для сучасної науки. І ці пам’ятки можуть і залишитися навіки недослідженими, бути з'їдені чудовиськом енергопромисловості. Нині досить жваве питання в обговореннях істориків, патріотів та інтелігенції – питання про так звану автохтонність населення України, хронологічну неперервність археологічних культур в її серці – Середній Наддніпрянщині, яка багатьма істориками взагалі розглядається як потенційне ядро розселення всіх слов'ян. І зникнення під будівництвом ГАЕС бучацьких пам'яток назавжди може позбавити нас знайти відповіді на ці запитання", – пише автор петиції.

Крім того, за його словами, майданчик будівництва розташовано на місці однієї з найгарячіших ділянок Букринського плацдарму.

"Тут досі збереглися тисячі метрів польових укріплень, у навколишніх лісах трапляються залишки бойового спорядження та недосліджені поховання учасників боїв", – констатує Моцик.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські екологи "не помітили" незаконної забудови набережної.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version