Заступник голови ОДА Юрій Лесюк розповів про алгоритм дій спеціальних медичних бригад, які виїжджають до потенційних хворих на COVID-19.
Вони працюють в усіх районах та містах області. Таких зо три десятки, інформує пресслужба Черкаської ОДА.
Який механізм?
Спочатку сімейний лікар має проаналізувати анамнез хворого. Таке дослідження здійснюється безконтактно.
Ви можете зателефонувати своєму лікарю, поінформувати про симптоми, які маєте. Потому виконувати визначені рекомендації.
Якщо все ж відчуваєте погіршення самопочуття, обов’язково повідомте свого лікаря про це, який натомість викличе до вас мобільну бригаду. Це – навчені та забезпечені необхідними засобами захисту лікарі. Прибувши на місце, вони візьмуть зразки для дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) в обласному лабораторному центрі, і вже за кілька годин буде результат.
Про тестування
Наразі ми надаємо перевагу саме ПЛР-тестуванню, оскільки воно дозволяє оперативно виявити інфікування, на відміну від експрес-тестів, що більш-менш достовірний результат показують на 3-5 день хвороби.
Немає потреби робити ПЛР-тестування абсолютно всім! Зокрема здоровим. Адже сьогодні, приміром, людина, зробивши тест, одержала негативний результат, а завтра може інфікуватись.
Таке тестування проводять виключно людям, які мають відповідні симптоми чи контактували з хворими на коронавірус або повернулись з-за кордону.
Наголошу, лікарі щодо цього діють відповідно до алгоритмів, які прописані в стандарті надання медичної допомоги.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські депутати оснастили реанімацію обласної лікарні сучасним апаратом.