На краудфандінговій платформі Indiegogo стартувала кампанія черкаських розробників .klatz. Вони збирають 140 000 доларів на перший український смартвотч. Про це пише видання "Ain.ua".
Дмитро Гончаренко та Роман Ярий анонсували свій концепт ще в квітні 2014 року, однак не поспішали запускати кампанію, поки не буде готовий прототип.
Продукт .klatz принципово відрізняється від годинників, які пропонують топові бренди на кшталт Apple, Samsung та інших. У .klatz "розумний" не тільки циферблат, але і ремінець. На екрані смартвотча з’являються повідомлення, як це передбачено в уже існуючих моделях. оОднак .klatz можна використовувати не тільки як годинник, але і як телефон – для здійснення дзвінків і обміну текстовими повідомленнями.А якщо пристрій зняти з руки, він продовжує працювати як годинник і будильник.
Спочатку розробники .klatz планували запускати кампанію на Kickstarter, проте у результаті все-таки вибрали Indiegogo.
– На це є кілька причин: продукти на Indiegogo збирають не менше, ніж на Kickstarter, при цьому сама система простіша і більш user friendly. Ну, і тут ми гарантовано потрапимо в розсилку і на першу сторінку, в той час як на Kickstarter можна і загубитися, – пояснив виданню Дмитро Гончаренко.
Смартвотчі планують виготовляти в різних кольорах і різних розмірів, оскільки ремінець є продовженням екрану і не регулюється. Примітно, що розробники обіцяють як мінімум тиждень дуже активної роботи .klatz без підзарядки. За їх словами, такий тривалий заряд забезпечується акумулятором 600 МА для браслета розміру М і 1200 МА для браслета XL. А ще творці анонсували в .klatz функцію відстеження жестів і голосове управління для Siri і Google Now.
Джерело: ain.ua
Виконано .klatz в стильному мінімалістичному дизайні. У браслета цільний алюмінієвий корпус та LED-екран з роздільною здатністю 12*32 мм. Легкий, але міцний алюмінієвий корпус захищає .klatz від подряпин і пошкоджень. Внутрішня поверхня браслета виконана з гіпоалергенних матеріалів, тому пристрій безпечний для постійного носіння.
У команді .klatz, крім Гончаренко і Ярового, також фінансовий директор Дмитро Просвірний, а ще інженер-електронник, інженер-конструктор і помічник по PR-комунікацій.
– Крім того, ми регулярно співпрацюємо з фрілансерами. Наприклад, ми працюємо з колишнім дизайн-інженером заводу "Богдан"", – розповів Гончаренко.