Друга дитяча поліклініка у Черкасах 19 грудня нарешті поновила свою роботу після затяжного закриття на ремонт. Тоді тішилися і мами з дітьми, і владці, які приїхали привітати їх зі святом Миколая. Проте радість батьків від того, що з малечею не доведеться їхати в інший район міста, швидко затьмарилася збоями в роботі поліклініки.
"На першому поверсі ремонт і це чутно по всій поліклініці – сильний запах фарби розноситься коридорами і чатує на пацієнтів у черзі до педіатра. Це знущання над дітьми, бо у більшості з них і так ускладнене дихання у зв’язку з распіраторними захворюваннями. Це добре, коли є можливість звернутися до приватного лікаря. Але ж не всі можуть дозволити його послуги", – зазначає мама чотирирічної Поліни Тетяна.
Окрім довготривалого ремонту, обурює батьків і нестача персоналу.
"Приймає аналізи і одночасно бере аналіз крові один лаборант. І це на поліклініку, яка обслуговує 15 тисяч дітей. На питання, де ж інший персонал лаборантка знизує плечима та відповідає, що колега у відпустці. А в коридорі оголошення: у звязку зі зібльшенням кількості аналізів, результати аналізів крові видають аж на наступний день, і ми змушені були чекати результатів ще добу з підозрою на пневмонію", – додає містянка.
У коментарі сайту vikka.ua головний медик міста Олег Стадник зазначає: поліклініку ще ремонтувати і ремонтувати. Прогнозувати, коли ж заклад повноцінно запрацює, чиновник не береться. Як і не коментує він повідомлення головного лікаря закладу Володимира Борисенка про те, що реєстратура і перший поверх запрацюють до кінця грудня минулого року.
"Не беруся вказувати терміни завершення ремонтних робіт, бо залежать вони одразу від кількох факторів. По-перше, Програма соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік ще не затверджена і ми не знаємо, скільки грошей депутати спрямують на поліклініку. По-друге, залежно від виділеної суми міськрада може оголосити тендер і тут теж треба час на його проведення", – зазначає директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськради.
А щодо нестачі фахівців, то тут чиновник додає: медики теж люди, і більше 30 відсотків з них наразі перебувають на лікарняному. Та й укомплектованість лікарями-педіатрами медичних закладів міста залишає бажати кращого.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах перинатальний центр передали на баланс обласної лікарні.