З настанням весни Україна зіткнулася з уже традиційною проблемою жахливого стану доріг, коли разом зі снігом сходить й асфальт, пише "ТСН".
Жителі Черкащини скаржаться на проблеми на дорогах з Черкас до міст Корсунь-Шевченківський та Городище.
"З Черкас до Корсуня, а також до Городища вже відмовляються курсувати автобуси. Перевізники це аргументують відсутністю доріг. Відрізок Байбузи-Городище не бачив ремонту добрих років п'ять. Черкаси-Корсунь за зиму розсипалась в мотлох", – зауважив черкащанин Володимир Пікуль.
Начальник управління транспорту Черкаської ОДА Сергій Чубань підтвердив, що стан доріг поганий, але запевнив, що перевізники рейсів не скасовували. Те, що автобуси поки що продовжують курсувати до Городища та Корсуня-Шевченківського, підтвердили і на черкаському автовокзалі.
У Службі автомобільних доріг Черкаської області зауважили, що більша частина дороги від Черкас до Сміли (у напрямку Городища) відремонтована і перебуває у задовільному стані. Але частково на дорозі спостерігається ямковість, яка з'явилася в результаті частих перепадів температури, коли вода то замерзала, то відтавала і знову замерзала.
"Зараз чекаємо покращення погодних умов. Коли зійде сніг, розпочнеться ямковий ремонт на дорозі від Черкас до Сміли", – запевнив прес-секретар САД у Черкаській області Юрій Дубрава.
Інша дорога – від Городища до Корсуня-Шевченківського (Н01) – входить до переліку доріг, які будуть ремонтуватися в межах "митного експерименту", коли 50% перевиконаних надходжень митних платежів спрямовуються на ремонт доріг.
"Після проведення тендеру цього року буде проведено поточний середній ремонт в рамках виділеного фінансування. Зараз розробляється проектна документація на цей ремонт", – додав Юрій Дубрава.
Окремо про ситуацію з дорожнім покриттям повідомили і жителі міста Сміла.
"Це реальна жесть та знущання над транспортом. Міські та міжміські маршрутки їздять не за графіком. Поки перестрибають ці ями, люди спізнюються на роботу, а діти – до школи. Навіть коли викликаєш таксі, не завжди водії хочуть їхати, бо самі лише ями", – поскаржилася Ілона Люлько, яка працює в компанії з доставки хлібобулочних виробів у магазини.
На таких дорогах дійсно нескладно зіпсувати авто. Ситуація погіршується тим, що в Україні поки що дуже непросто отримати законне відшкодування збитків від дорожньо-експлуатаційних служб. Навіть якщо зв’язок між неякісним дорожнім покриттям та ДТП є очевидним.
Як повідомляв сайт vikka.ua, активісти показали на дорожніх ямах, чи заслужив мер Черкас 400% премії.