Із загального бюджету розвитку міста Черкаси, який у 2017 році склав 697,8 млн грн, було освоєно понад 450 мільйонів. Значну частину цих коштів місто вклало у дороги – понад 200 млн грн. Ця рекордна сума могла бути ще більшою, адже загалом на дороги у місті закладали 300 мільйонів. Також рекордні кошти вклали у капітальні ремонти закладів освіти. Чимало черкаських грошей спрямовано і в медичну галузь. Крім того, черкасці мають відчути, що вулиці міста не тільки стали кращими, а й більш освітленими. Про найвагоміші реалізовані проекти 2017 року сайту vikka.ua розповіли черкаські чиновники.
Секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький зазначив, що завдяки реформі децентралізації у черкаські дороги вклали найбільшу за всі роки суму коштів. Крім того, значні видатки спрямовані на освіту та медицину.
"Найбільше коштів було виділено на реконструкцію та капітальний ремонт доріг – близько 200 млн грн. На капітальний ремонт шкіл і садочків спрямували близько 120 млн грн. На капітальні видатки охорони здоров’я пішло близько 50 мільйонів. Це основні напрямки", – пояснив посадовець.
Він підкреслив, що у порівнянні з 2015 роком, коли ще не була здійснена передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, у ці галузі спрямовувалося в 4 рази менше коштів.
"У таких об’ємах ми не могли реалізовувати проекти. До того ж ми профінансували тролейбусний парк, що дало можливість школярам та студентам безкоштовно їздити цим транспортом. Цій установі ми надали підтримку в розмірі близько 40 млн грн", – зазначив Олександр Радуцький.
Також із бюджету міської ради були виділені кошти на одноденне утримання людей, яких забрала до лікарні "швидка". Так, перший день перебування такого хворого у лікарні оплачується за кошти міського бюджету.
"Також місто спрямувало кошти на поточне утримання шкіл і дитячих садків із розрахунку 250 гривень на кожну дитину. Це приблизно 10 млн грн. На таку ж суму почали ремонт тротуарів, 10 мільйонів пішло на "євродвори", стільки ж спрямували на освітлення вулиць", – пояснив секретар міської ради.
pvd.ck.ua
За його словами, КП "ЧЕЛУАШ" отримало близько 15 млн грн на утримання доріг та нове обладнання.
"Ця техніка вже стоїть. А наскільки добре вони будуть виконувати роботу, залежатиме від менеджменту підприємства", – розповів чиновник.
Також він зазначив, що ці фінансові питання у міській раді погоджувалися оперативно та злагоджено.
Більш детально про бюджетні рекорди та грошові потоки міської ради розповіла директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган.
"Дорогами у нас займається два головних розпорядника: департамент житлово-комунального комплексу і департамент архітектури, містобудування та інспектування. Загалом на дороги ми передбачили більше 306 млн грн. Це капітальні ремонти, реконструкції і поточні видатки. Витратили на сьогодні 216 мільйонів – це 70% від того, що запланували", – пояснила вона.
На поточний ремонт дорожнього покриття у Черкасах було передбачено 19 млн грн, 5 млн грн – на утримання зливової каналізації.
"Утримання доріг – 8,8 млн, фінансова підтримка КП "ЧЕЛУАШ" на проведення поточного ремонту вулично-дорожньої мережі – 24 млн грн. Це все заплановані видатки. З них освоєні не всі. Наприклад, із 24 млн грн для "ЧЕЛУАШу" спрямували 16 млн грн. Але ще не кінець року", – зазначила директор департаменту.
Департамент архітектури, містобудування та інспектування планував освоїти 149,8 мільйонів на утримання і розвиток інфраструктури міських доріг.
"З них вони витратили 105 млн грн. Департамент у декілька етапів займався реконструкцією вулиці Героїв Дніпра. Поетапно було виділено 8 млн грн, 10 млн грн, 3,5 млн грн. Також їм виділяли кошти на ремонт ділянок на інших вулицях. Тільки на ремонт бульвару Шевченка було заплановано близько 60 млн грн. Приблизно в таких межах і профінансовано", – розповіла Наталія Джуган.
На департамент освіти було заплановано 194 млн грн, з них вже профінансовано 125 млн грн.
"На охорону здоров’я запланували 52 млн грн, на цей час освоїли 47 мільйонів. Найбільший об’єкт – Третя міська лікарня швидкої медичної допомоги. На придбання обладнання та предметів довгострокового користування було виділено майже 20 млн грн. На капітальний ремонт приміщення лікарні спрямовано ще 4,3 млн", – зазначила чиновниця.
Крім того, для Черкаського центру матері та дитини виділили 6 млн грн на закупівлю нового обладнання.
"Кошти на співфінансування ремонтів у будинках з ОСББ склали приблизно 10 мільйонів. На 2,6 млн грн у місті профінансували реконструкцію частини полігону твердих побутових відходів поблизу села Руська Поляна. На школу естетичного виховання було заплановано 2,8 млн грн, витрачено – 1,8 млн грн", – розповіла про найбільші видатки з бюджету директорка департаменту.
Як повідомляв сайт vikka.ua, з недобросовістного забудовника до бюджету Черкас стягнули майже два мільйони гривень.