Через критичну ситуацію, яка склалася на найбільшому підприємстві нашої області – черкаському "Азоті", 3 квітня близько тисячі працівники вийшли на Соборну площу. Трудовий колектив заполонив усю площу, вимагаючи запустити виробництво та запровадити антидемпінгові мита. Мовляв, через несправедливу конкуренцію російські добрива дешевші українських, передає кореспондент vikka.ua.
Зазначимо, антидемпінгове мито є додатковим митним податком, що призначений для захисту вітчизняного товаровиробника і внутрішнього ринку від надлишкового заповнення його імпортними товарами за зниженими цінами.
Аварійна зупинка трапилася через раптове зниження тиску газу. Підприємства цієї групи – єдині в Україні виготовляли аміачну селітру та аміачну суміш. Відтак, державі довелося імпортувати продукцію здебільшого з Росії. І лише за минулоріч імпорт добрив для України склав 30 мільярдів гривень. 70% яких отримав "східний сусід".
Голова правління Віталій Скляров зазначив, що на мітинг зібралися не тільки працівники черкаського "Азоту", а й рівненського та сєверодонецького.
"Ми два місяці не виплачуємо заробітню плату. Двісті працівників уже звільнилися у пошуках оплачуваної роботи", – зазначив Скляров.
Під загрозою також і екологічна безпека, тому що підприємство відповідає за роботу міських очисних споруд. Також фактично зривається посівна, бо аграрії, проплативши мільярди доларів за добрива, так і не отримали їх.
Самі ж працівники хочуть, щоб влада їх почула: дала газ на підприємство та кредит для виплати зарплат.
Водночас, за словами заступника міського голови Черкас Станіслава Овчаренка, мер наразі у Києві зустрічається з міністрами, аби вирішити цю критичну ситуацію.
"Ми не хочемо бути остарбайтерами у чужих країнах. Ми хочемо працювати на своїй землі. Нам не треба ні польські, ні російські добрива. У нас є люди, які можуть самі їх виробляти, створюючи умови для гідного життя", – говорять працівники.
Нагадаємо, черкаський "Азот" наразі на стадії закриття. Близько чотирьох тисяч працівників не виходять на роботу через заборгованість із виплати заробітньої плати. Працює тільки персонал, який забезпечує експлуатацію і роботу екологічно небезпечних об’єктів на "Азоті".
Як повідомляв сайт vikka.ua, закриття "Азоту" може призвести до соціального вибуху в Черкасах.