У Каневі презентували книгу дитячого фольклору «Грайлик». Авторка Марія Пилипчак – композиторка та етнографиня – провела для місцевих працівників дошкільних закладів фаховий майстер-клас. Повідомляє власкор ВІККА.
Тексти та ноти – результат близько ста двадцяти етнографічних експедицій Марії Пилипчак. У «Грайлику» більше сотні народних пісень, дитячий вертеп, загадки та скоромовки. Усе це записане у різних куточках України. Матеріал допоможе розвинути відчуття ритму, навички співу, а насамперед – національну свідомість дитини. На противагу пісням радянського періоду.
МАРІЯ ПИЛИПЧАК, ЕТНОГРАФИНЯ, АВТОРКА КНИГИ
Отой субпродукт, який ми маємо в дитячих садочках, типу «Галя по садочку ходила» – «Во поле берьоза стояла», отієї дурні до сих пір багато. А це залежить від смаків керівника, який не хоче розвиватися, давайте дивитися правді в очі.
«Грайлик» виданий за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді». Керівниця фонду пояснює: після повномасштабного вторгнення гостро постало питання національного самоусвідомлення українців. Щоб насичувати дітей рідними піснями та скоромовками, у фонді вирішили забезпечити перевидання напрацювань Марії Пилипчак.
ТЕТЯНА ВОЛОЧАЙ, ДИРЕКТОРКА БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «МХП-ГРОМАДІ»
Я познайомилася з людиною, яка знає Марію Пилипчак по її книжках. І вона з цих книжок вчила нас колискових, скоромовок. Я бачила, як мої діти розвиваються, як їм це подобається, і як це подобається мені. Я в собі ніби відкрила музичність, яку мала б здобути за допомогою музичної школи, але я її не здобула.
Численні благодійні проекти МХП мають на меті підтримку українського: війська, соціальної інфраструктури, мікробізнесу. Наголошує директор департаменту корпоративної та соціальної відповідальності компанії. Особливу увагу приділяють не лише підтримці культури, але й впровадженню освітніх ініціатив.
ПАВЛО МОРОЗ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ КОРПОРАТИВНОЇ Й СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ МХП
У наших громадах, дитячих музичних школах, середніх школах на уроках музики – це те, що точно стане в нагоді. Це те, що укріплює українську свідомість, розуміння того, що наразі відбувається і проти чого ми боремося.
Читайте також: