додому Новини на ВІККА Економічні новини Злочинці повинні сидіти у в’язниці

Злочинці повинні сидіти у в’язниці

0

Майже рік вкладники кредитних спілок намагаються повернути свої гроші. Відколи почалася криза – їх тільки й годують обіцянками, що винні у привласненні грошей будуть покарані. Наразі кримінальні справи порушені лише проти трьох кредитних спілок. Утім, вкладники не ймуть віри, що це дасть результати. Минулого тижня ошуканим людям увірвався терпець. Черкасами прокотилася хвиля пікетів. Чи дало це результати та коли закінчаться поневіряння ошуканих людей – дивіться у спеціальному репортажі далі.

Рік тому у Черкасах всерйоз заговорили про кризу. Найперше фінансовий стілець захитався під банками. Поки Нацбанк мізкував, як витягти їх з фінансової ями, комісія Держфінпослуг запевняла, що кредитні спілки в умовах кризи почуваються добре.
Андрій Оленчик, радник голови Держфінпослуг України: «Не було проблем з жодною кредитною спілкою, яка працює за нормальними правилами».
Павло Бурлай, голова правління КС «Фортеця»: «Кредитні спілки в набагато вигіднішому становищі, ніж банки, тому що мало залежать від Нацбанку, членами кредитних спілок є громадяни України».
Утім, з кожним днем на Черкащині більшало вкладників, ошуканих кредитними спілками. Люди, аби повернути зароблені кошти, щодня штурмували будівлі спілок. За це отримували стусани від керівників, які відверто заявляли, що міліції вони не бояться.
Григорій, ошуканий вкладник КС «Імперія»: «Молодой заместитель

говорит, что денег мы не получим никогда. Еще он так толкнул мою жену, что скорую вызывать пришлось».
Марія Черкашина, ошукана вкладниця КС «Імперія»: «Я не знаю, почему до сих пор наручники на них не надели и не посадили, ведь они в любое время могут скрыться».
Очільники кредитних спілок усі звинувачення спростовували.
Любов Таран, заступник голови правління КС «Федерація»: «Никто у них ничего не отнимал, не воровал, никто их не заставлял вкладывать деньги в кредитную спилку. Но когда сейчас началась паника, они не понимают, что кредиты досрочно не отдают, а деньги они требуют».
Віктор Ліпінський, заступник голови правління КС «Імперія»: «Сказав класик: «Чем больше ложь, тем больше в нее веришь». Я не в змозі коментувати чиїсь ідіотські вислови. У мене питання до правоохоронних органів, чого вони досі нічого не зробили, якщо я вчинив злочин».
Це питання залишалося риторичним аж до осені 2009. Лише цьогоріч за фактом привласнення коштів проти кредитних спілок «Фортеця», «Експресія», «Федерація», «Імперія» та «Добрі гроші» порушені кримінальні справи.
Ошуканих вкладників такі темпи розслідувань не влаштовують. Роковини мовчазних поневірянь на минулому тижні люди відзначали пікетами. Двічі вони мітингували під стінами обласної прокуратури. Аби поговорити з прокурором, людям довелося навіть перекрити центральну дорогу міста.
Марія, ошукана вкладниця: «Ми зібралися тут, щоб розповісти про свій біль. Це ж справжній крик душі. Це ж усе більше терпіти не можна».
Вигуками «ганьба» стареньку підтримали усі ошукані вкладники.
Декілька хвилин скандувань – і прокурор таки вийшов до людей.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Розслідування справ проти кредитних спілок «Імперія», «Експресія», «Федерація» активізовані. Наша позиція однозначна – злочинці повинні сидіти у в’язниці».
Наступного дня жертви кредитних спілок шукали правди в міліції. Правоохоронці запевнили, що вони впродовж року таки не гуляли, а працювали. На сьогодні вартові закону розслідують три кримінальні справи. Головний міліціонер області підтвердив, що голови правлінь спілок «Федерація» та «Експресія» затримані. Очільниця «Імперії» перебуває у розшуку, натомість затримано її заступника. За словами головного міліціонера області Миколи Лушпієнка, позиція управління категорична – їх треба тримати під вартою, поки триває слідство.
Владислава Дмитрюк, заступник начальника СУ ГУМВС в Черкаській області: «Нині ми викликаємо осіб, які ще не допитані. Над справами кожної кредитної спілки працює декілька слідчих».
За попередніми даними, кредитні спілки «Федерація» та «Імперія» ошукали вкладників на понад вісім мільйонів гривень кожна, «Експресія» – трохи менше – на чотири мільйони. Утім, ці суми, говорять правоохоронці, збільшаться в кільканадцять разів, коли до міліції звернуться всі потерпілі та з’ясуються всі обставини. Правоохоронці пообіцяли, що справи по кредитних спілках буде розкрито. Коли саме – не уточнюють.
Тим часом решта черкаських кредитних спілок, у яких немає проблем з законом, намагаються утриматися на плаву. А в ситуації, в якій вони опинилися, винні, цитую, «паршиві вівці».
Ігор Калушко, голова спостережної ради КС «Чураївна»: «В самих Черкасах зареєстровано близько 30 кредитних спілок. З них погано працюють набагато менше, ніж ті, які добре».
Довіру громадян вони збираються повертати за допомогою антикризових планів.
Геннадій Мельниченко, голова правління КС «Альянс»: «Ми зменшуємо, майже не будемо виплачувати відсотки по депозитах. Ми суттєво зменшуємо виплати по внесках. Витрати на утримання персоналу та оренду ми зменшуємо в 1,5 разу».
Окрім цього, згідно з планом, кредитування продовжать, аби було з чого виплачувати відсотки по депозитах. Хоча, – наголошує Геннадій Мельниченко, – спілки кредитуватимуть в десятки разів менше, ніж минулого року. Наразі антикризовий план перебуває на затвердженні в Держфінпослуг України. Утім, навіть його розробники не вірять, що лише планом можна зарадити проблемі.
Геннадій Мельниченко, голова правління КС «Альянс»: «Мабуть, воно буде вирішено, коли буде знайдено консенсус між усіма політичними силами».
А доти, – зауважують експерти, – фінансовий ринок буде лихоманити і кредитні спілки не зможуть вибратися з кризової ями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version