"Незручні" проблеми – так одним словосполученням можна назвати причини звернення до проктолога. Незручні, бо в них нелегко зізнатися, але вони стають причиною дискомфорту в повсякденному житті. У цій статті, спільно з клінікою "Мед Сіті", ми розповімо, чим займається лікар-проктолог та як уникнути візиту до нього.
Пацієнтів лякає ймовірність операції, тому багато з них відтягують похід до лікаря. Люди не звертаються до медиків через сором і часто займаються самолікуванням. Але сучасні методи терапії малоінвазивні, наприклад, видалення геморою в клініці "Мед Сіті" проводиться лазером. "Ускладнення після використання лазера бувають вкрай рідко", – відзначають фахівці клініки.
Візит до лікаря не можна відкладати, коли людина помічає у себе:
Перш ніж відвідати проктолога, потрібно спорожнити кишечник. Приватні клініки пропонують таку послугу за бажанням, аби клієнт не робив клізму в домашніх умовах й не ускладнював хворобу. Крім цього, потрібно дотримуватися особливого харчування кілька днів до звернення в клініку. Про це вам розкажуть під час запису на прийом.
Проктолог проводить комплексне обстеження – бесіда з пацієнтом, виявлення причин звернення, візуальний огляд, пальпація, у тому числі живота, огляд за допомогою аноскопа. Остання процедура безболісна, хоча й неприємна. Лікар діагностує та лікує захворювання, пов'язані з прямою кишкою, ободовою та сигмоподібною кишками.
Які ще хвороби лікує проктолог:
Більшість захворювань на початкових стадіях протікають безсимптомно, огляд лікаря допоможе виявити їх своєчасно.
Аби зменшити ризик появи проктологічної недуги, потрібно вести правильний спосіб життя. А саме – займатися спортом (біг, ходьба, гімнастика), дотримуватися режиму харчування, не переїдати, стежити за масою тіла і "стільцем".
Важливо, вживати як сирі, так і приготовлені продукти, продукти тваринного та рослинного походження, не їсти жирне і смажене, не зловживати алкоголем. Гладким людям рекомендовано один день на тиждень робити розвантажувальним – нічого не їсти, тільки пити воду або чай без цукру. Основний прийом їжі варто перенести на денний час та обмежитися у харчуванні ввечері.
Народні засоби профілактики:
Сучасні методи діагностики проктологічних проблем дозволяють пацієнтові швидко повернутися до звичайного способу життя й роботи. Повний список обладнання, яким проводять лікування в сучасних клініках, можна переглянути за посиланням: https://medcity.ua/about/equipment/. З візитом до проктолога не можна зволікати, особливо якщо є симптоми захворювання. Лікування у будь-якому випадку неминуче, а коли випадок запущений, ризик ускладнень зростає.
Самолікування шкідливе для вашого здоров’я!