Чому про важливість торгової стратегії говориться так багато? Чому велику кількість їх продають, обіцяючи високий дохід? І чому ще більше трейдерів радять створювати свою власну стратегію?
Отже, хороша торгова стратегія допомагає трейдеру в наступному. По-перше, точно визначати точки входу на ринок за мінімальний термін. По-друге, знайти такі точки виходу, які дозволяють отримати максимально можливий прибуток від угоди. І третє — позбавити трейдера від різних помилкових сигналів.
Придатність торгової стратегії визначається саме трьома перерахованими вище функціями. Якщо вона виконує кожну з них, можна з упевненістю сказати, що стратегія ефективна.
Багато трейдерів дійсно не радять купувати стратегії, а замість цього витратити час на розробку своєї стратегії. Вся справа в тому, що немає єдиних правил для всіх гравців ринку. Кожен починає діяльність із різним стартовим капіталом, кожен схильний приймати різні рішення при однакових умовах ринку. Тому стратегія повинна стати результатом власних злетів і падінь і працювати виключно на свого творця.
З яких пунктів складається торгова стратегія?
Спочатку потрібно вибрати часовий проміжок, тобто час, який трейдер може повністю присвятити торгівлі на Форекс. Одні можуть дозволити собі цілий день проводити за моніторингом ринку, інші мають лише кілька годин вільного часу. Тому вибір оптимального часу для торгівлі — це питання перш за все комфорту.
Потім слідує вибір торгових інструментів. Остання версія торгового термінала metatrader 5 пропонує широкий вибір різноманітних інструментів та індикаторів. Трейдер повинен самостійно вибрати ті, які дозволяють йому отримувати надійний сигнал для відкриття операції швидше за інших. Можливе використання декількох інструментів одночасно. Деякі кажуть, що такий підхід дає гранично точні результати. Методом проб і помилок трейдер знайде оптимальні інструменти для своєї торгової стратегії.
Один з найважливіших моментів у складанні торгової стратегії — це вибір точок входу і виходу на ринок. Їх правильне визначення допомагає досягти максимум з операції та мінімізувати збитки. Визначити точку входу можна з допомогою торгових інструментів. А перед тим, як виходити на ринок, неодмінно потрібно прорахувати можливі збитки.
Після цього ми переходимо до наступного пункту — розрахунок ризиків. Перед відкриттям угоди необхідно прораховувати співвідношення потенційного прибутку до збитків. Оптимальне співвідношення — це 3 до 1. Однак, ті, хто прагне максимально знизити ризики, можуть спробувати наблизитися до показника 4 до 1.
І останнє. Для того, щоб перевірити свою торговельну стратегію, можна спробувати "прокрутити" її на демонстративному рахунку. В процесі записуйте і фіксуйте усі показники. Це допоможе довести стратегію до досконалості перед тим, як почати її використовувати на реальному рахунку.