Лікарі з обласного центру проводять безкоштовний медичний огляд селян за ініціативи Наталії Нетовкіної. Про це повідомляють на сайті "ГромЧе".
Упродовж тижня мобільні амбулаторії проекту "Територія здоров’я" відвідували села Драбівського району. Як результат – драбівчани мали змогу отримати фахові консультації терапевта та мамолога, визначити рівень цукру в крові.
– Становище сільської медицини в районі – досить тяжке. А в деяких селах – узагалі катастрофічне, – ділиться спостереженнями сімейний лікар, мамолог, лікар мобільної діагностичної амбулаторії проекту "Територія здоров’я" Ірина Василівна. – У більшості сіл немає навіть фельдшерсько-акушерських пунктів, тож за елементарною медичною допомогою людям доводиться звертатися до амбулаторій у сусідніх селах чи до районної лікарні.
До аптеки – 12 кілометрів
Для багатьох селян така ситуація лише додає головного болю. Так, у Безбородьках та Білоусівці Драбівського району відсутнє надійне транспортне сполучення, через що кожна поїздка до лікаря перетворюється у проблему.
– Автобус до районного центру за графіком буває у селі двічі на тиждень – у вівторок та п’ятницю. Однак це зовсім не означає, що автобус прибуде у назначений час, – констатує жителька села Білоусівка Людмила Вовк. – Це питання не вирішується роками – перевізник увесь час жаліється на якісь там тендери. А ми у результаті страждаємо – щоб поїхати на прийом до лікаря потрібно знайти машину, оплатити бензин…
Та й це не гарантує якісного медичного обслуговування, адже у районній лікарні також бракує фахівців вузького профілю.
– Не вистачає сімейних лікарів, невролога, кардіолога, отоларинголога, – каже лікар мобільної діагностичної амбулаторії. – Про те, що у місцевих амбулаторіях бракує реагентів для проведення якісних досліджень взагалі мовчу! Часто-густо навіть придбати необхідні ліки для селян – ціла проблема. Є села, у яких елементарно немає аптек. Селяни скаржаться, що за необхідними препаратами доводиться їздити до сусідніх сіл за 12 кілометрів!
У кожної другої жінки – тривожні симптоми
Результатом такого становища медицини є незадовільний стан здоров’я самих селян.
– Наприклад, у Степанівці тяжкою виявилась ситуація із серцево-судинними захворюваннями. Тут звичним явищем стали інсульти та інфаркти. А все через те, що люди ходять із тиском 180/100 і не мають можливості отримати адекватне лікування, – зазначає Ірина Василівна. – Загалом, хронічні форми хвороб мали чи не всі, хто до нас звертався. Вкрай тривожними є і результати оглядів молочних залоз у жінок. У кожної другої ми виявляли потовщення, утворення, інші симптоми, за яких обов’язковим є термінове звернення до лікарні.
Самі драбівчани дякували за можливість обстежитися безпосередньо у селі без зайвих проблем. Тож приїзд мобільної амбулаторії проекту "Територія здоров’я" стає для кожного з сіл справжньою подією. Щодня до послуг амбулаторії звертається близько півсотні громадян.
– Нині пересувні мобільні амбулаторії запрацювали і в Чорнобаївському районі, а невдовзі з’являться і в Чигиринському, – говорить Наталія Нетовкіна, голова Громадянського руху "За процвітання Черкащини". – Завдяки проекту "Територія здоров’я" нині в селах області відбувається велика справа. Я переконана, що ця ініціатива дозволить зберегти нашим людям здоров’я, а подекуди і життя.
Графік роботи мобільних діагностичних амбулаторій з 17 по 28 вересня. Амбулаторії працюють із 9.00 до 18.00, з перервою на обід із 13.00 до 14.00.
Чорнобаївський район
19 вересня – с. Вереміївка, с. Іркліїв.
20 вересня – с. Крутьки, с. Мельники.
21 вересня – смт. Чорнобай.
Чигиринський район
22 вересня – с. Боровиця, с.Топилівка
23 вересня – с. Рацеве, с. Тіньки
24 вересня – с. Стецівка, с. Трушівці
25 вересня – с. Вітове, с. Медведівка
26 вересня – с. Мельники, с. Головківка
27 вересня – с. Іванівка, с. Галаганівка
28 вересня – м. Чигирин