У Черкаському державному технологічному університеті активніше взялися за оборону країни. Студенти разом із викладачами вже навіть власноруч склали авто. Раніше це був просто макет. Зараз повноцінний транспорт. Його вже готують для відправки в зону АТО.
Ярослав Шамардак, студент 3-го курсу: "Ремонт здійснювався від А до Я: робився мотор, коробка, ходова частина, відновлювалося лакофарбове покриття, наносився камуфляж".
Сергій Артеменко, студент 5-го курсу: "Не робило на ньому абсолютно нічого: ні повороти, ні стопи, ні габарити, світла не було, акумулятор не заряджався. Всю проводку робили з нуля, щоб все було так, як потрібно".
ЧДТУ активно співпрацює із автомобільними заводами. Ті у своїй роботі використовують наукові напрацювання викладачів та студентів.
Олександр Лук’янченко, кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри автомобілів та технологій, їх експлуатації: "У нас кафедра зараз, згідно з концепцією обороноздатності країни, справді, багато робить і для того, щоб випускати спеціалістів, які будуть, справді, спеціалістами і в галузі військової логістики, і в галузі військового транспортування. Для цього в нас є наукові досягнення, які пов’язані з енергозбереженням, і з використанням альтернативних видів пального, і з тим, що ми проводимо дослідження двигунів, які можуть бути використані для автомобілів силових структур".
Окрім того, опікуються й інформаційною безпекою. Тутешні викладачі винайшли чимало приладів, аби покращити інформаційну безпеку держави. Спецобладнання активно використовують в промисловій, космічній та оборонній галузях.
Валентина Лукашенко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем: "Используется масив входной информации, который приходит безплатно на вход. Ее только нужно добавить и распознать. Все. Мы разработали, мы получили патенты Кода Грея, Кода Баркера в одном кристалле с малым обьемом памяти и високим быстродействием. То, что нужно".
На брифінгу, присвяченому обороноздатності країни, вчені ЧДТУ похвалилися напрацюваннями в цій сфері. Кожна кафедра має свої значні досягнення у цій галузі.
Юлія Бондаренко, кандидат технічних наук, доцент. в.о. завідувача кафедри компютеризовани та інформаційних технологій у приладобудуванні: "Мы готовы поддерживать нашу страну всеми руками и другими частями тела. Все, что можем сделать умом, руками. Наши руки не бояться ничего".
Теоретичними напрацюваннями вчених активно цікавляться підприємства країни. Вони готові взяти роботи науковців для їх практичного застосування.