Спілки допоможуть бізнесу впоратися з проблемами. Аби переконати у цьому місцевих бізнесменів, до Черкас особисто приїхав виконувач обов’язків президента Спілки підприємців України В’ячеслав Биковець. Утім, лише ефективні асоціації в змозі зарадити негараздам підприємців. Нині в Україні понад вісімсот галузевих спілок. Чому вони погано працюють – дивіться у сюжеті далі.
За круглим столом зібралися представники підприємців, влади та галузевих спілок. Мета в останніх одна – довести велику роль бізнес-асоціацій, тобто спілок, у підтримці та розвитку підприємництва. Очільник Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств України переконаний: бізнесмени не довіряють асоціаціям, тому що більшість із них не надає достойної підтримки.
В’ячеслав Биковець, в. о. президента СПМСППУ: «Підприємці не вірять в те, що будь-яка асоціація, будь-яке окремо взяте об’єднання може допомогти підприємцю чи підприємству».
Окрім цього, багатьох підприємців від спілок відлякують членські внески. Тож, переконаний В’ячеслав Биковець, бізнес-асоціаціям необхідні реформи. Лише в цьому випадку вони зможуть виконувати покладені на них завдання.
Владці порадили бізнесменам переймати закордонний досвід, зокрема Італії. Там значно вища культура і бізнес-асоціацій, і самого підприємництва.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Вони своїх колег, виробників тих самих послуг, не розглядають як конкурентів. Вони розглядають їх як партнерів, з якими разом легше освоювати нові ринки збуту».
А черкаським підприємцям допомогу в освоєнні нових ринків збуту планує надавати мерія. Міська влада створює програму представлення місцевих виробників на міжнародних виставках. Зазвичай у представників малого бізнесу на це грошей немає. Так не лише вони для світу залишаються невідомими, а й місто, в якому працюють. Наступного року ця ситуація повинна змінитися.