Вісім черкаських шкіл потребують негайного ремонту дахів. Для цього необхідно понад півмільйона гривень. До вчора в бюджеті не було ні копійки на ці потреби. На сесії депутати таки знайшли 160 тисяч гривень. Решту шукатимуть в сфері освіти. Ще народні обранці затвердили ставки єдиного та фіксованого податків, ухвалили зміни до бюджету. Найбільший ажіотаж викликало питання про розміщення малих архітектурних форм у місті. Подробиці – у сюжеті далі.
Після відпустки депутати, насамперед, вирішили розібратися з малими архітектурними формами у Черкасах. Кожне велике місто України має затверджену схему розміщення МАФів. Тому там підприємці не ставлять кіоски, де їм заманеться. Тепер Департамент архітектури теж підготував проект рішення про розміщення МАФів у Черкасах.
Оксана Поліщук, начальник відділу дизайну міського середовища та реклами МВК: «Пропозиції, які були внесені і які відповідають чинному законодавству, внесені в проект рішення».
За словами розробників, проект жодним чином не утискає інтереси законослухняних підприємців.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «МАФи, які стоять сьогодні, які були встановлені відповідно до закону (навіть якщо закінчився договір оренди землі на сьогодні, але свого часу він був встановлений і ця ділянка буде визначена під розміщення МАФів), то МАФ залишиться на ділянці цього підприємця».
Утім, є одне «але». Малу архітектурну форму можуть перенести. Це у разі, якщо її розміщення не передбачатиме новостворена схема. Тоді власник зможе обрати інше місце.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Якщо таких підприємців, які діяли законно, але хотіли поміняти місце, буде від двох і більше осіб, між ними проводитиметься конкурс».
Підприємці не ймуть віри міським очільникам. Мовляв, пропоновані умови – кабальні і порушують їхні права.
Світлана Лисак, приватний підприємець: «В этом проекте учтены интересы однобоко, только интерес узкого круга представителей местной власти. Абсолютно не учтены интересы предпринимателей города Черкассы».
Юрій Оробець, депутат міської ради: «Дуже прикро, що вона, бачте, як свої інтереси захищає. А то що вона підліткам продає пиво та тютюн, а коли прийшла перевірка, то її продавець під’єднала до гратів напругу 220, щоб спеціалісти не потрапили до цього ганделика, то вона не говорить».
Після взаємних образ та обговорення, депутати все ж ухвалили проект рішення про розміщення МАФів у місті. Тепер впродовж п’яти місяців триватиме розробка схеми їхньої дислокації. Після її ухвалення підприємці матимуть чотири місяці, аби привести зовнішній вигляд своїх МАФів до типових норм.