Черкаські експерти у галузі теплоенергетики та житлово-комунального господарства зібралися минулого тижня, аби знайти шляхи подолання теплоенергетичної кризи та визначити оптимальну модель теплового забезпечення Черкас. Основними питаннями дискусії стали залучення інвестицій до галузі, «державні дотації» тепловикам, утримання тарифів від зростання та модернізація застарілих фондів. Проблеми та перспективи теплопостачання регіону, а також подробиці круглого столу – дивіться у сюжеті далі.
Участь у дискусії взяли очільник Черкаської ТЕЦ Володимир Бондаренко та директор комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір. Обласне управління житлово-комунального господарства на засіданні експертного клубу представив Олександр Терентьєв. Посадовець окреслив невтішне сьогодення Черкаської теплоенергетики. За його словами, всього 6 теплових підприємств регіону є прибутковими, решта – працює у збиток.
Олександр Терентьєв, управління житлово-комунального господарства Черкаської облдержадміністрації: «На сегодняшний день общий долг тепловиков 127 миллионов, в том числе долг прошлых отопительных сезонов 45 миллионов».
Черкаські тепловики, натомість, нарікають на збиткові тарифи. За словами очільника «Черкаситеплокомуненерго», вони не відображають реальну картину дійсності.
Ускладнює життя тепловикам, додає Микола Кушнір, і відсутність єдиного регуляторного органа у теплоенергетичній галузі країни. Часом буває, що інформація про зміни у тарифах до тепловиків надходить із запізненням. Унаслідок таких форс-мажорів виникає різниця у тарифах, за рахунок якої і зростають борги.
Микола Кушнір, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «У судовому порядку за цей борг нам нарахували ще й штрафні санкції, це понад 3 мільйони 200 тисяч».
Перспективи розвитку теплоенергетики на Черкащині тепловики вбачають у використанні альтернативного палива, а також кам’яного вугілля, на яке, у зв’язку зі здорожчанням газу, частково перейшла Черкаська ТЕЦ.
Володимир Бондаренко, директор Черкаської ТЕЦ: «Мы используем три вида топлива: газ для населения, промышленная и бюджетная тепловая энергетика, а также каменный уголь».