Стан банківської системи Черкащини нині стабільний. Довіра людей до банків повертається. А кризові явища стали своєрідною перевіркою на добропорядність фінансових установ. Чимало з них протягом останнього часу ліквідовано. Продовжують працювати ті, яких вкладники вважають надійними. Саме про це йшлося на прес-конференції з керівниками найбільших фінансових установ Черкас. Більш детально про стан банківської системи Черкащини у викладі наших кореспондентів.
Нині точиться чимало розмов про початок другої хвилі кризи. Проте паніку здіймати не варто, запевняє начальник управління Національного банку України в Черкаській області. Подібні твердження є безпідставними, стверджує банкір.
Сергій Забудський, начальник управління Нацбанку України в Черкаській області: «У нас було 26 проблемних банків, зараз 4, тобто ситуація стабілізується. І знову порушується питання «друга хвиля кризи». Ну яка друга хвиля кризи?».
За словами фахівців, найгірше вже позаду. Останні 4-5 місяців спостерігається стабілізація в банківській системі, стверджують банкіри. За цей час значно збільшилася кількість вкладів населення. Ці показники навіть вищі, ніж у докризовий період. Проте питання із проблемною заборгованістю перед банками залишилося відкритим. На 1 серпня вона становить понад 550 мільйонів гривень, що на 8 % більше, ніж торік. Але цей показник нижчий, ніж загалом по Україні.
Володимир Туйнов, Черкаська обласна дирекція ПАТ «Банк «Фінанси та кредит»: «Коли люди беруть кошти, то вони починають пред’являти різні документи, що вони платоспроможні, а коли справа доходить до повернення, то з’являються якісь моменти».
Проте фахівці запевняють: показники проблемних заборгованостей не на стільки великі, щоб із ними не впоралася банківська система України. Що ж стосується самих фінансових установ, то їхня мережа в області скорочується.
Сергій Забудський, начальник управління Нацбанку України в Черкаській області: «Це мається на увазі оптимізація. Найбільшу мережу має «Ощадний банк». Він за останній період закрив близько 70 своїх відділень. Ну і решта банків також оптимізує свою структуру».
Із 59 банків, представлених в області, ліквідовано 14. Решта продовжує роботу. Вони укріплюють свої позиції паралельно з тим, як повертається довіра населення. А щоб цей процес відбувався швидше, банки йдуть на поступки своїм клієнтам. Зокрема, спрощують систему кредитування. Фахівці банківської справи стверджують: це свідчення того, що криза поступово відходить.