Під час сесії депутати обласної ради так і не ухвалили звернення стосовно засудження Харківських угод. Між тим, як на розгляд пропонувалося цілих два ідентичних проекти звернень – від Любові Майбороди та від фракції БЮТ. Це питання так і не набрало необхідної кількості голосів. Однак за не менш важливе питання народні обранці таки проголосували. Вони затвердили бюджет Черкащини на 2010 рік. За перебігом засідання слідкували кореспонденти ВІККА-НОВИН.
Тон бюджетним дебатам задав губернатор Черкащини Сергій Тулуб. Виступаючи перед депутатським корпусом, він наголосив, що потрібно забути про політику на користь конкретних справ. За його словами, ситуація в різних сферах життєдіяльності області не вельми райдужна. Приміром, лише за показником рівня середньої заробітної плати – 1532 гривні, – Черкащина посідає аж дев’ятнадцяте місце серед усіх областей. Соціальні несправедливості, за словами Сергія Тулуба, і має виправити бюджет області 2010.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Насамперед, це соціальний захист громадян. Такий підхід лежить в основі антикризової стратегії уряду, такий підхід ми вкладемо в нашу програму, яку зараз підготуємо і винесемо на ваш розгляд».
У цьогорічному обласному бюджеті 49% коштів передбачено виділити на охорону здоров’я, 30% – на освіту, 11% на – соціальний захист, близько 6% – на культуру і мистецтво, 2% – на фізкультуру і спорт, по
відсотку на державне управління та інші видатки. Загалом, бюджет Черкащини-2010 можна охарактеризувати як допомогу одним за рахунок інших. За словами Сергія Тулуба, в цьому році всі вивільнені кошти спрямують на допомогу найбільш незахищеним верствам населення – дітям, інвалідам і ветеранам. Вивільняти ж кошти планують за рахунок скорочення видатків по обласних програмах, зокрема, і таких важливих, як фінансування пожежної безпеки та правоохоронної діяльності.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Утриматись сьогодні від розпорошення коштів та витрат, не пов’язаних з фінансуванням невідкладних заходів. Переконаний, у цей скрутний час немає потреби наполягати на формуванні окремих фондів, зокрема і для кожного депутата».
Ця заява викликала бурхливу реакцію в депутатських лавах. Одні пропонували взагалі виключити з бюджету статтю про гроші на соціальну допомогу, інші – скоротити розмір видатків із запропонованих півтора мільйона до восьмисот тисяч.
Михайло Мушієк, депутат обласної ради: «Так, безумовно, можна за ці півтора мільйона купити одному інваліду квартиру. Але практика така в нас вже три роки, і в кожного депутата стільки заяв про матеріальну допомогу».
Зрештою, таки залишили депутатський фонд у сумі півтора мільйона. Потім перейшли до обговорення самого бюджету.
Юрій Ткаченко, депутат обласної ради: «Турбують проблеми з виконанням дохідної частини обласного бюджету. По деяких розпорядниках немає обґрунтованого аналізу з фінансування головних розпорядників коштів, немає чіткого визначення пріоритетності фінансування».
Після обговорень обласний кошторис таки ухвалили. Плідно попрацювавши, депутати, напевне, вирішили розважитися. Вони перейшли до особистих образ. Депутат Майборода нагадала Володимиру Гресю про одвічно хвилюючі її питання у бюджетній темі – видатки на фінансування ЗМІ та АТП обласної ради. Голова облради не витримав натиску Майбороди і буквально втік із зали, а разом з ним і чи не половина депутатів.
Після цього народні обранці швидко ухвалили ще купу питань. Зокрема, питання управління майном обласної комунальної власності, надання дозволів на вивчення родовищ підземних вод тощо. Також проголосували за обласну програму з проведення року ветерана Великої Вітчизняної війни.