До початку опалювального сезону часу залишається все менше часу. А от проблем у тепловиків не меншає. Вони ще не встигли розрахуватись за газ за минулий сезон. А вже потрібно купувати нові ліміти. Борг Черкаської області перед ДК «Газ України» за спожитий газ складає понад сімдесят чотири мільйони гривень. Чи будемо з теплом вже за два тижні – знає Ольга Скорик.
Опалювальний сезон вже на носі, а за плечима – борги. У 2009 підприємства теплоенергетики спожили понад 158 мільйонів кубічних метрів газу на 160 мільйонів гривень. Утім сплачено лише 113 мільйонів. Рівень розрахунків Черкаської області перед ДК «Газ України» складає 70%. Такі цифри заступнику голови облдержадміністрації Володимиру Бєлому на порозі нового опалювального сезону настрою не додають.
Володимир Бєлий, заступник голови Черкаської ОДА: «Борг Черкаської ТЕЦ – 39,9 млн. грн. Для мене це питання незрозуміле. Мі отримали графік з погашення заборгованості, зокрема і по Черкаській ТЕЦ. До 1 числа сума заборгованості повинна була зменшитись на 5 млн. Чому цього не сталося – я хотів би почути пояснення».
Поки з’ясовують, чому відсутній на нараді начальник Черкаської ТЕЦ, на горіхи від Бєлого отримують інші. Серед злісних неплатників місто Сміла – близько 14 мільйонів гривень боргу, Умань – 6,5 мільйона, Драбів та Чорнобаївський район – понад мільйон. Боржники виправдовуються: в усьому винна різниця в тарифах та відсутність державних гарантій на кредити.
Андрій Коваль, міський голова м. Сміла: «Порядка 7,5 млн. до 8 млн. добиваемся кредитов. Мы – одни из первых дошли до Минфина, который дал нам отказ у предоставлении гарантий Уряду. По коммерческим кредитам на сегодня у нас отказ по всем. Единственный вариант мы рассматриваем сейчас со Сбербанком, ведем переговоры под ту сумму кредита, которую мы планируем».
Володимир Бєлий, заступник голови Черкаської ОДА: «На минулій нараді сказали, що облиште цю дурню і почніть шукати гроші. З Ощадбанком не зв’язуйтеся, бо під гарантії Уряду ніхто кредитів не дасть».
Представники Ощадбанку пояснюють, що під розгляд банківської гарантії потрапляють лише суб’єкти господарювання державної форми власності, комунальні – за бортом. Де брати гроші на погашення боргів та як вчасно отримати ліміти на газ – залишається проблемою самих боржників.
Володимир Бєлий, заступник голови Черкаської ОДА: «Два тижні на вирішення цих питань – «не во время, а вовремя».