11-річний Мирослав вже другу годину не відривається від книги. Його очі нарешті бачать такі цінні рядки енциклопедії.
Мирослав, учень:
"Краще, бо я коли читаю з маленьким шрифтом, мені погано видно і деякі слова я навіть не розумію".
А це розуміння, каже Мирослав, для таких як він, дітей з вадами зору, на вагу золота. Бачити, попри діагнози та обмеження, хлопчик зміг завдяки новому обладнанню.
Мирослав, учень:
"Діти, які взагалі не можуть читати маленький шрифт – зможуть читати, їм буде це цікаво, вони будуть на уроках краще вчитися".
А це десятки, навіть сотні книг, які раніше були непосильні для учнів черкаської спеціалізованої школи-інтернату, кажуть викладачі. Для більшості, констатують фахівці, прочитати бодай щось без спеціального збільшувача – непосильні старання. Та завдяки БФ "Допомагати просто" книга стала ближчою для учнів інтернату. Та більше – "приватбанківці" ще й підсилили заклад спеціальним принтером. Те, що сьогодні робиться кількома кліками комп’ютерної мишки, раніше забирало у вчителів години. Адже набирати інформацію шрифтом Брайля викладачам доводилося вручну.
Любов Гогу, вчителька математики:
"У дитини береш дошку і друкуєш, дивишся і друкуєш. Для кожного учня це робиться індивідуально, даються індивідуальні завдання".
Технічна онова від БФ "ПриватБанку" "Допомагати просто" самостійно адаптує всю інформацію та перекладає її шрифтом Брайля. 10-річна Оленка досі з захватом торкається кожного нового тексту.
Олена, школярка:
"На одній книзі вдвох можна бути але дуже складно. Ти починаєш, інший теж починає. І йому треба чекати. Аби ти читаєш половину сторінки цієї, а він половину іншу".
Валентина Лищенко, директорка КЗ "Черкаська спеціальна ЗОШ-інтернат ЧОР":
"Дитина втратила зір чи частково втратила зір, значить треба підсилювати якісь інші функції та розвивати їх. У даному випадку – це тактильні функції. А цей принтер допомагає дітям розвивати тактильні функції. За підтримки "ПриватБанку" придбали ми обладнання, принтер і збільшувачі для дітей".
Окрім принтера БФ "ПриватБанку" "Допомагати просто" підсилив заклад ще й низкою спеціальних збільшувачів та тактильними тростинами. А це, зізнаються вже владці, непосильно навіть для обласного бюджету.
Валерій Данилевський, начальник управління освіти та науки Черкаської ОДА:
"Не могли розраховувати, що можемо купити за кошти обласного бюджету. Тому ми дуже вдячні БФ "ПриватБанку", що вони почули нас, відгукнулися. У першу чергу, це кроки зроблені до того, щоб цим дітям було комфортніше вчитися, ефективніше здобувати знання".
Така цінна можливість бачити книгу обійшлася БФ "Допомагати просто" у понад триста тисяч гривень. Суму вдалося зібрати, кажуть приватбанківці, лише завдяки небайдужості клієнтів банку та меценатів.
Ярослав Батієвич, заступник директора філії "ПриватБанку":
"За рахунок власних коштів, за рахунок коштів небайдужих людей, кожен із вас може бути цим спонсором, придбав це досить дороговартісне обладання. Для цього достатньо підключити до будь-якої картки перерахування 1 гривні ч и ту саму здачу, коли ви здійснюєте ту чи іншу банківську операцію".
Лише за минулий рік БФ "ПриватБанку" "Допомагати просто" надали допомоги на майже сорок з половиною мільйонів гривень. За ці кошти підсилили спеціалізовані заклади та лікарні продуктами, ліками, реабілітаційним обладнанням та технікою. Й зробити свій маленький внесок до великої справи може кожен. Усю детальну інформацію можна знайти на сайті "ПриватБанку" або ж у будь-якому відділені міста.