Банківська система поволі одужує. Принаймні в цьому запевняють черкаські банкіри. Так, за десять місяців поточного року, кількість банківських позик значно зросла. Покращились і інші показники діяльності фінустанов. Деякі з них навіть перевищили докризовий рівень більш ніж на 30%. Таку позитивну динаміку у розвитку банківської системи фахівці пов’язують зі збільшенням активності клієнтів. А це свідчить про повернення їхньої довіри. Далі – в сюжеті.
Банківська система оживає, кажуть банкіри. Так, за 10 місяців цього року сукупність всіх позик, тобто кредитний портфель банків, збільшився на 837 мільйонів. Сьогодні він становить майже 7,4 млрд. гривень.
Валерій Ткаченко, керуючий відділенням ПАТ «Промінвестбанк» у м. Черкаси: «Пройшло «перезавантаження» кредитного портфелю. Кредитний портфель банку почав нарощуватись. Частка проблемних кредитів зменшилась».
Покращились і інші показники діяльності.
Віталій Тур, директор Дніпровської філії АТ«Укрінбанк»: «Ресурсна база в цілому виросла в 1,5 рази, депозити населення – в 1,5 рази. Залишки на рахунках клієнтів збільшились у 2,2 рази. Ми перевищили докризовий рівень десь на 35%».
Таке «пожвавлення», працівники банку пов’язують з поверненням довіри клієнтів. В структурі позик відбулось суттєве зменшення кредитів фізичним особам, натомість їх розмір суб’єктам господарювання зріс.
Сергій Забудський, начальник управління Національного банку України в Черкаській області: «Зменшення кредитів для фізичних осіб відбулося за рахунок того, що майже 75% з 434 млн. – це погашення кредитів в іноземній валюті. Тобто, люди погашають кредити в іноземній валюті більш інтенсивно, ніж кредити в національній грошовій одиниці».
Сьогодні банки видають кредити в національній грошовій одиниці.
Сергій Забудський, начальник управління Національного банку України в Черкаській області: «На сьогоднішній день валютне кредитування для населення, як таке – заборонене». «Тому що ми мали проблеми в 2008 році. За курсових коливань більшість позичальників мають дуже серйозні проблеми на сьогоднішній день».
Отримати ж кредит у іноземній валюті пересічні громадяни сьогодні можуть лише на лікування чи на навчання. Ліміт на кредити в валюті і для юридичних осіб. На нього має право той, хто займається експортно-імпортними операціями.