Банки: повільне одужання

0

Банківська система України і Черкащини зокрема потроху оговтується від фінансової кризи. Кількість проблемних банків зменшилася з 20 до 6 . З них лише три банки мають представництво на Черкащині. Так говорить начальник управління Нацбанку в Черкаській області Сергій Забудський. Проте є ще в області банки, які офіційно не вважаються проблемними, утім депозитів вкладникам не повертають. Чи справді у черкасців підвищується рівень довіри до банків – про це у наступному сюжеті.

Ситуація у банківській системі потроху налагоджується, запевняє начальник управління НБУ в Черкаській області Сергій Забудський. Вкладники почали повертатися до банків.
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Все-таки поступово відновлюється нормальна ситуація в банківських установах».
Проблемними вважаються лише три черкаських банки з тимчасовою адміністрацією. Найбільші проблеми має «Надра». Сергій Забудський говорить, що нині розглядається пропозиція НБУ, щоб половину зобов’язань взяла на себе держава, тоді ситуація покращиться. У банку «Столиця» працює тимчасова адміністрація, також існує обмеження на зняття готівки. Продовжена тимчасова адміністрація в рекапіталізованому банку «Родовід-банк». Деякі банки врятувати не вдалося. Ліквідовано відділення банку «Європейський». Триває ліквідація «Укрпромбанку».

Проте є банки, які офіційно не входять до переліку проблемних, проте мають проблеми із ліквідністю. Заручниками ситуації часто стають вкладники. Для Тетяни Костянтинівни кризові часи ще не минули. Вона вже більше року не може забрати свій депозит із «Західінкомбанку». Спочатку там посилалися на славнозвісну постанову НБУ. По закінченню строку депозитної угоди запропонували її подовжити. Жінка погодилася, аби не втратити відсотки.
Тетяна Костянтинівна, вкладниця банку: «Я продлила. Снова я писала заявление, чтобы мне выдали эти деньги. И мне снова было отказано, снова предложили дополнительное соглашение на 6 месяцев. После 6 месяцев я просила отдать, писала заявление, деньги не были выданы».
Подібна історія повторювалася кілька разів. По закінченню строків банкіри знову пропонували продовжити угоду. Свою відмову видати вкладниці кошти вони мотивували простим і цинічним: «Грошей нема». Ця клієнтка довіру до банку повністю втратила. До того ж, за час тяганини відсоткова ставка за депозитом була знижена майже вдвічі і нині становить лише 10%. Останній договір, оформлений на місяць, закінчується у травні.
Тетяна Костянтинівна, вкладниця банку: «По окончании срока депозита я буду писать заявление на выдачу. Если эти деньги мне не выдадут, я буду подавать в суд».
Це рішення підтримує і начальник управління НБУ Сергій Забудський.
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Якщо банк не повертає кошти вкладникам, зокрема і «Західінкомбанк», в якому немає тимчасової адміністрації і не введено мораторій, я б радив нашим громадянам звертатися в судові інстанції, тому що банк чинить неправомірно».
Тож можна констатувати, що взаємовідносини між банками і вкладниками відтаюють дуже поволі. Банки пропонують фізичним особам переважно короткострокові депозити, які влаштовують вкладників. Люди поки що здебільшого не готові довірити банкам гроші на більш тривалий термін. Адже втратити довіру вкладників значно легше, ніж знов її завоювати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version