Єдині в Україні птахи-носороги оселилися в Черкаському зоопарку. Троє симпатичних пташок колао-трубач із чудернацькими дзьобами вже адаптувалися та чекають на відвідувачів. До речі, з колишніх країн СНД такі екзотичні птахи є лише у Московському зоопарку. Поповнення зафіксоване і в копитних. У європейських ланей Міки та Моїса народилося дитинча. Стать малюка поки не визначили. Керівники звіринця нині також планують реконструювати вольєри копитного ряду, та придбати благородного чи плямистого оленя, та обміняти зубрів на бізонів.
Ці оригінальні пташки дивують не лише своїм зовнішнім виглядом і величезними дзьобами, а й королівським смаком. Ці птахи-носороги, як їх називають у народі, дорогі в обслуговуванні. Адже харчуються вони лише екзотичними фруктами. А ще колао-трубачі навіть будуть із них житло.
Оксана Гончарова, завідувачка сектора орнітології: «У природі ці птахи будують дупло. Коли самці час розмножуватись, вона з глини, різних фруктів і залишків їжі викладає гніздо зсередини, залишаючи лише невеликий отвір, через який самець дає їй їжу, щоб вона могла годувати малюків».
У зоопарку також вирішили догодити екзотичним птахам і власними силами збудували для них зручне гніздо з підручних матеріалів. Птахам сподобалося.
Оксана Гончарова, завідувачка сектора орнітології: «Спочатку було непросто, сьогодні вони вже звикли до нас, а ми до них».
Є в зоопарку і ще одне поповнення. У європейських ланей Міки та Моїса народилося дитинча. Стать малюка поки не відома. За словами директора зоопарку Євгена Вана, якщо маленька лань – самка, то її залишать у Черкасах, а якщо самець, то обміняють на іншу тварину копитного ряду.
Ірина Компанієць, зоолог сектора ссавців: «Малюку, який народився, 15 днів. Зараз він біля самки, до відвідувачів поки не виходить, але на ніжках трохи тримається, все біля самки».
Натомість із цими кумедними малятами можуть поспілкуватися всі охочі. Тримісячну в’єтнамську свинку Лізу в зоопарку вигодовували штучно. Тому, кажуть працівники зоопарку, із людьми вона аж занадто товариська.
Приплід підростає і в мешканців тераріуму, носух, єнотовидних собак і борсуків. Інші брати наші менші нині активно ховаються від сонця, насолоджуються водними процедурами, та теж чекають на відвідувачів.