Чотириста у Карася і 40 у Романова. "ВІККівці" зазирнули в постсвяткові гаманці черкаських депутатів. Поза тим дізналися, скільки міські обранці витратили на Новий рік. Усе – у межах циклу "Депутати теж люди". Із фінансовими подробицями з міськради – наша Ірина Малюкова.
Ірина Малюкова, кореспондент: "Зазвичай після новорічних свят у гаманці черкасця свистить або ж дзеленчить. Які звуки лунають із кишенькових сейфів місцевих депутатів, зараз перевіримо".
Перебивки під музику
Павло Карась, депутат міськради (ВО "ЧЕРКАЩАНИ"): "Скільки витратили на новорічний стіл і подарунки? – Близько двох тисяч гривень".
Розподіл коштів між продуктами та подарунками 50/50. Стіл, каже, від страв не ломився, а подарунки були скромними.
Павло Карась, депутат міськради (ВО "ЧЕРКАЩАНИ"): "Нормальний український стіл із нормальною українською їжею. Подарунки такі: сувеніри, якісь пам’ятні речі".
Кишенькових, каже депутат, носить мінімум. Та серед опитаних ця сума однак найбільша.
Павло Карась, депутат міськради (ВО "ЧЕРКАЩАНИ"): "Гривень 300-400. У мене картка. Кишенькові – це там, де немає можливості заплатити карткою".
Олексій Романов переповідає: на святах зекономили. Особливо на їжі. Мовляв, усього однак за ніч не з’їси.
Олексій Романов, депутат міськради ("Самопоміч"): "Це був перший рік, коли ми не наготовлювали безліч страв. Ціни неймовірно зросли на продукти харчування. Їх краще на якийсь відпочинок: на море, на дітлахів витратити".
Гаманець показує без зайвих питань. Олексій із усіх носить із собою найменше кревних. Каже: усе – на пластику.
Олексій Романов, депутат міськради ("Самопоміч"): "Депутати, як кажуть, теж люди. Вони не отримують заробітної плати. У мене 40 гривень є. І банківські картки".
Витрачає готівку депутат зокрема на органіку для шлунку.
Олексій Романов, депутат міськради ("Самопоміч"): "Коли хочу купити нормальні якісні продукти. Я йду на наш ринок центральний. Там лишилося буквально декілька провулків, де бабусі й дідусі привозять свої продукти".
Радник міського голови Олександр Радуцький святкував вдома й недовго. Це, припускає, і стало причиною економії.
Олександр Радуцький, депутат міськради ("БПП-Солідарність"): "На стіл ми витратили: на коробку цукерок, пляшку шампанського, також я купив качку, сам її приготував".
У гаманці, каже, зазвичай не більше двох сотень. Витрачає їх здебільшого в супермаркетах. А на що – вирішує не сам.
Олександр Радуцький, депутат міськради ("БПП-Солідарність"): "Якщо раптом потрібно кудись під’їхати або купити продуктів. Дорогою додому дружина завжди дзвонить: "Купи булочок, молока, хліба, масла".
Тут, на місці, просимо продемонструвати наявну готівку.
Олександр Радуцький, депутат міськради ("БПП-Солідарність"): "Тут 300 гривень. Отак працює самооборона".
Найменше на свята витратився Олександр Згіблов. Три дні гулянь йому влетіли в півтори тисячі. Бо, каже, час проводили переважно не за столом, а на вулиці.
Олександр Згіблов, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "Дружина в мене все приготувала, усі смаколики. Вона в мене надсмачно готує. Була запечена качка. Наші друзі ще приготували якесь м'ясо по-французьки в особливому соусі, була дуже смачна щука".
Готівку пан Олександр носить для якихось непередбачуваних ситуацій. У кишені, каже, зазвичай не більше кількох сотень.
Олександр Згіблов, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "Гривень триста. – На що витрачаєте? – На якісь такі моменти, як сьогодні. Дітки прийшли привітали".
Одразу демонструє сьогоднішній готівковий ліміт.
Олександр Згіблов, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "У гаманці дивіться, що відбувається. Залишився якийсь дріб’язок".
Проінспектували гаманці владців у коротку перерву. Лиш за 10 хвилин. Жоден із опитаних у демонстрації кишенькового сейфу не відмовив.