Журналісти в Черкасах заступилися за побитих колег. Вимагають кари для оскаженілих беркутівців. Медійники вкотре прийшли до обласної міліції, та поки марно. Нагадаю, у ніч на понеділок на Соборній площі беркутівці побили місцевих і польських телевізійників і потрощили техніку. Продовжить Ольга Скорик.
Беркутівець: «Убери свою камеру. Увижу, б*я, убью. Ты понял, нет?!».
Ось так, не добираючи слів, оскаженілий силовик погрожує розправою нашому оператору. Сергій Єфімов знімав у ніч на понеділок штурм обладміністрації. Він виконував свої професійні обов’язки, а ще – врятував колегу від беркутівських кийків. Станіслава Кухарчука бійці дубинками відходили по голові та руках.
– Башка разбита…
Дісталося від силовика і ВІККівській камері. Відразу після лікарні телевізійники понесли заяву до міліцію. Та її не там не взяли. Журналісти підготували колективне звернення до головного міліціонера області Володимира Ліпандіна. Його підписали близько сотні медійників.
Василь Трохименко, відповідальний секретар Черкаської обласної організації НСЖУ: «Журналісти Черкащини обурені діями «Беркута» та міліції, через які постраждали багато журналістів. Замість того, щоб захищати журналістів, вони накидаються з гумовими кийками».
Тетяна Мартинова, журналіст: «Сьогодні, коли наш фотокор вдягає жилетку, я йому кажу, що Ігор, ти подумай, бо ці жилетки стали, на жаль, ідентифікатором, що цих людей треба бити. Чомусь коли люди бачать об’єктив, то по ньому треба дати дубинкою. За що ж дубинкою – по об’єктиву, мордою – по асфальту?!».
Головний міліціонер традиційно до журналістів не прийшов. Відбуваються, як завжди, не ті.
Людмила Поліщук, начальник сектора зв’язків із громадськістю УМВС України в Черкаській області: «Всі факти отримання тілесних ушкоджень працівниками ЗМІ в нас зареєстровані в журналі єдиного обліку. І приєднані до кримінального провадження. Триває досудове розслідування».
Володимир Іващенко, начальник управління громадської безпеки УМВС у Черкаській області: «Я можу запевнити, що буде проведена жорстка розмова з кожним працівником міліції, який несе службу з охорони громадського прядку на вулицях. Особисто мною будуть проведені інструктажі. І якщо хоч один працівник міліції підніме руку чи палицю на журналіста, буде відповідати не лише він, а й я особисто».
А от поручитися за прибулих правоохоронців Володимир Іващенко не може. На Черкащину, розповідає, приїхали три сотні спецпризначенців задля порядку та охорони державних установ. Звідки – правоохоронець не каже.
Маємо реакцію очільника області на побиття журналістів під адміністрацією. Сергій Тулуб назвав це «одним із прикрих випадків». І додав, що вже мав розмову з прокурором та керівником міліції.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Чому приїхало стільки журналістів? Їх привезли? Гроші заплатили? Чи вони випадково туди попали? Вони знали вже завчасно і були запрошені для чогось того, щоб показати оцю всю ситуацію. Це спланована агресія. І журналісти деякі захотіли бути там учасниками».