Сьогодні працівники РЕУ мітингували на площі перед Міськвиконкомом. Причина – наміри влади кардинально реформувати управління. Допоки протестувальники виголошували свої промови, на сесії – міський голова звітував про результати перевірки роботи ремонтно-експлуатаційних управлінь. Від виявлених порушень навіть депутати були шоковані. Подробиці – далі у сюжеті.
«Дайте нам спокійно працювати». Із таким гаслом до міськвиконкому прийшли працівники ремонтно-експлуатаційних управлінь. Напередодні стало відомо, що на сьогоднішній сесії депутати розглядатимуть рішення про реформування системи управлінь. За словами протестувальників, влада планує скоротити кількість РЕУ із семи до трьох та передати їх у приватну власність.
Василь Миколенко, депутат: «Приватні фірми не будуть підконтрольні ні МВК, ні міській владі. І вони зможуть у будь-який час підняти тарифи до такого рівня, що населення не зможе їх оплачувати, а надалі за борги будуть виселяти з квартир».
Господарники міста обурені. Не зупиняє їх і повідомлення, що на порядку денному сесії питання РЕУ взагалі немає. Начальники РЕУ в разі, якщо влада їх не почує, обіцяють вдатися до рішучих дій: привезти до міськвиконкому техніку та всіх ремонтників міста.
А тим часом на сесії тривають дискусії навколо РЕУ. Мер звітує про результати тримісячної перевірки одного з управлінь департаментом
бюджетної політики. Масштаби порушень вражають депутатів. Виявили розкрадання на суму понад мільйон гривень. Владці з’ясували навіть популярні методи відмивання коштів. Серед них – афери з квартирами, які належать місту. Після смерті власника їх повинні передавати черкасцям, які стоять на квартирній черзі.
Сергій Одарич, міський голова: «РЕУ-2 протягом останнього року говорив, що квартир немає. Я три місяці тому отримую інформацію, що є вивільнена квартира, трьохкімнатна, велика, хороша. Конкретно по цій квартирі посилаю запит з проханням надати інформацію, чи вільна ця квартира, приходить відповідь: «Ні, вона приватна». Беру офіційну довідку з БТІ, в БТІ значиться, що немає власника, помер. Тоді начальник РЕУ говорить: «Ой, справді, ми недогледіли».
Утім, найбільше темних плям у ремонтній діяльності РЕУ. Приміром, ремонт одного під’їзду дев’ятиповерхівки за ринковими цінами коштує близько десяти тисяч гривень. А от РЕУ-2 ремонтує за 800 тисяч гривень. До того ж, більшість підрядників – родичі начальників ремонтних управлінь.
Сергій Одарич, міський голова: «По документах із 800 тис. грн. РЕУ зробило тільки на 33 тис, а на 758 тис. Виконали підрядні організації. Власник один, він же засновник, він же власник – директор РЕУ-2 Продайвода».
Анатолій Продайвода, начальник РЕУ-2: «Вам відомий такий підрядник ПП ЛЮТА, який у Вас багато робіт проводить. – Відомо. – Ви маєте якісь родинні стосунки з нею? – А що заборонено?»
РЕУ-3 щомісяця купує у київського підприємця по тисячу мітел. Вартість – вісім гривень кожна замість ринкових трьох. Підприємець – син начальника РЕУ-1. За словами міського голови, при перевірці ремонтного управління на складі виявлено всього сім мітел.
Ніна Набокіна, депутат: «Я кожен день, ідучи на роботу, спілкуюся з двірниками. Дворник кожен день плаче, вона зриває гілля із кущів і мете двір, тому що їм не дають».
Почувши такі факти, депутати міськради одноголосно підтримали створення тимчасової комісії для перевірки роботи РЕУ. До того ж, уже сьогодні документи попередньої перевірки передадуть до прокуратури для порушення кримінальної справи.