Уже п’ятий день поспіль Черкаси фестивалять. У парку 50-річчя чотирнадцять скульпторів з різних куточків України та з-за кордону увіковічують у камені «Історію однієї любові». Митці працюють не покладаючи рук, зубил та болгарок. За їхньою роботою щодня приходять поспостерігати чимало черкащан. Роботу скульпторів бачили й кореспонденти ВІККА-НОВИН.
У парку 50-річчя – стовбур пилу. То скульптори працюють, не випускаючи з рук зубил та болгарок. І навіть спека їм – не завада.
Так наполегливо працює Микола Теліженко. Його скульптура – на почесному першому місці алеї. Інші скульптори не заздрять. Тут, – говорить Микола Матвійович, – узагалі немає духу суперництва.
Микола Теліженко, скульптор м. Черкаси: «Це ж не гонки спортивні, розумієте. Людина вкладає туди енергетику, свій талант».
Пан Микола радіє, що йому дісталася саме ця брила каміння. Коли почав обробляти – помітив на ній унікальні природні візерунки. Тепер намагатиметься їх максимально зберегти.
Мовляв, це ще один доказ, що каміння – справді живе. Тим паче тема його творіння – «Цвіт папороті».
Микола Теліженко, скульптор м. Черкаси: «Це купальський мотив. Буде дві такі яйцеподібні форми. Це все буде декоровано в папороть. Інь і янь з одного каменю. Як Господь Бог творив людей з одного матеріалу. Так само чоловік і жінка з одного каменю».
На рівні із чоловіками працює єдина жінка-скульптор. Анна Расінька