Життя у вишивці

0

Справжнє мистецтво вишивання. Черкаський художній музей експонує роботи відразу двох майстринь-вишивальниць – Віри Крупської та Людмили Мельник. Яскраві кольори, вишукані орнаменти просто дивують своєю красою. Побачили все на власні очі і наші кореспонденти.

Талановиті, енергійні, цілеспрямовані і шалено закохані в мистецтво. Саме такими є Віра Крупська та Людмила Мельник, роботи яких експонує сьогодні Черкаський художній музей.
«Іспит на зрілість» – така назва виставки Віри Крупської. Вишиті рушники, сорочки, сукні, краватки, картини вражають присутніх. На виставці більше ста робіт. Всі вони виконані з використанням орнаментів різних регіонів України. Хоча це вже п’ята за рахунком виставка майстрині, та все ж хвилюється вона, ніби вперше.
Віра Крупська, вишивальниця: «Я хочу подякувати вам за те, що ви прийшли. Це дуже, дуже важливо для мене – ваша увага. І я дуже рада, що до мене підходять люди і говорять : «Ой, як гарно, ой, як гарно. Це вже мені надає творчої наснаги. Бо є таки для чого, є для кого працювати».
Відвідувачі виставки були вражені кількістю та якістю робіт.
Леоніда Джулинська, відвідувачка : «Дуже вразило те, що дуже акуратна вишивка, різноманітна, з різних районів. Чудові кольори, чудово підібрані орнаменти».

Свою любов до вишивання привила Віра Крупська і своїм синам – Климентію та Кирилу. Сьогодні деякі роботи Крупських навіть перебувають у приватних колекціях різних країн світу. Окрім чудової виставки, на відвідувачів чекали і подарунки на щастя.
Назва експозиції Людмили Мельник з Тальнівщини – «Вишивкою живу» говорить сама за себе. Якби можна було не спати, то вишивала б і вночі, зізнається вишивальниця. Все починалося з роботи над рушниками, серветками, напірниками, потім взялася за картини. Їх у неї сьогодні аж 23. Ідеї пані Людмилі шукати не доводиться – вони приходять самі.
Людмила Мельник, вишивальниця: «Іду по місту, побачила якусь картинку чи візерунок. Отак скрізь їх збираю, а тоді якось так воно складається саме. Я їх не вибираю, мені здається, вони самі мене вибирають».
Особливу насолоду Людмила Мельник отримує від вишивання ікон. В її доробку їх вже декілька, зокрема Богоматір Замилування та Богоматір Живоносне джерело. Усі композиції вишиті її найулюбленішою – хрестиковою технікою. Роботи майстринь-вишивальниць ще деякий час милуватимуть око відвідувачів. Отже, всі бажаючі мають нагоду долучитися до мистецтва вишивання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version