Вони – звичайні люди, зі звичайними буденними проблемами. Від решти вони відрізняються хіба що тим, що мають обмежені фізичні можливості. Та все ж вони прагнуть жити повноцінним життям та відчувати його на повну. Вони – люди-інваліди. На Черкащині їх близько 60-ти тисяч. Як живеться людям з обмеженими можливостями – дізнайтеся з циклу сюжетів «Нас півтора мільйона».
Світлана Чварко – інвалід по зору. І разом з тим голова Профкому Черкаського виробничого підприємства «УТОС». Вона каже: з фізичними вадами людина звикається, ось тільки б матеріальна скрута не додавала проблем.
Світлана Чварко, голова Профкому Черкаського УВП «УТОС»: «Очень трудно нам выживать в это время, очень трудно».
І не дивно, адже продукція, що виготовляється інвалідами, – специфічна, відтак і купують її далеко не всі. Головні замовники – заводи із виготовлення автобусів. Однак через всесвітню кризу кількість замовлень зменшується, а люди лишаються без прибутків.
Микола Задувайло, директор Черкаського УВП «УТОС»: «Ви уявляєте, коли від цих замовлення припинилось, то і фінансово-економічний стан, і морально-психологічна ситуація на підприємстві була досить складна».
Зараз кількість замовлень поступово збільшується, однак доводиться виготовляти й іншу продукцію: підвісні патрони та розетки. Та попри всі негаразди, пов’язані з здоров’ям та заробітком – незрячі люди борються з проблемами та не впускають у своє життя смуток і