Затриманих під час першого штурму обладміністрації вже кинули за ґрати. Аж на два місяці, поки триватиме слідство. Судові засідання тривали всю суботу. Причому не лише в Черкасах, а й по районах. Нагадаю, минулого четверга під час першого штурму обладміністрації затримали 58 активістів. Серед них – переважно юнаки. На наступний день тільки десятьох відпустили. Про конвеєрні арешти інших – Юлія Доброскок.
Будинок правосуддя в оточенні незгодних. Пікетувальники вимагають звільнення затриманих активістів.
Тетяна, жителька м. Черкаси: Правосуддя в нас зовсім немає. Воно не цивілізоване…».
Сергій, житель м. Черкаси: «У нас правосудие продажное. Правосудие нечестное, которое осуждает народ в угоду горе-правителям».
Запобіжний захід для затриманих обирають, окрім Черкас, ще в судах Золотоноші, Чорнобаю та Сміли. Нардеп Леонід Даценко каже: спілкувався з більшістю затриманих.
Леонід Даценко, народний депутат України: «Усі відповіли, що не били, годували».
У самому суді кажуть інше. Надія Семенівна – свідок четвергових подій. Каже: один із затриманих зізнався, що його катували.
Надія, свідок: «Його били, знущались над ним. Змушували розставляти ноги й били в пах».
Більшість затриманих – студенти. Наталія – мама одного з них.
Наталя, мама затриманого: «Ніхто нічого не кажуть. Не зрозуміло, де його тримали».
Ледь може говорити й тато 22-річного Олексія. Сина, каже, затримали аж біля ТРЦ «Любава». На час штурму його навіть у місті не було.
Олексій, тато затриманого: «В 22.00 я ему звонил – он только подъезжал к городу. Прокуратура говорит что в 18».
Суди відбуваються формально. Звинувачення для всіх мов під копірку – «участь у масових» заворушеннях та «опір працівникам міліції». А усі вмовляння людей і адвокатів пом’якшити запобіжний захід судді ігнорують. По два місяці арешту, поки триватиме слідство, отримує більшість затриманих.