Загони самооборони створюють у Черкасах. До їхніх лав беруть відставних військових, силовиків і решту охочих містян. За задумом, ці загони інформуватимуть люд про останні події та берегтимуть від провокацій. Вікторія Хамаза докладніше.
Не здаватися та йти до кінця. Черкасці налаштовані й далі боротися з режимом. Тільки мирно. На Соборній, де напередодні пролилася кров автомайданівців, ні правоохоронців, ні тітушок. Але з вікон обладміністрації за мітингувальниками пильно стежать.
Таїсія Плахута, координатор акції: «Завели купи тітушок і зеків в обласну адміністрацію. Вони там сидять усі, чекають, що раптом щось чи хтось їх покличе. Тому всі приймають правила: ніяких самостійних дій, штурмів. Голосуємо! Хто за? Усе, домовилися!».
Представники новоствореної Народної ради пропонують черкасцям створити загони самооборони. Задля протидії свавіллю міліціонерів і тітушок. Мітингувальники на пропозицію реагують миттєво.
– Одноголосно!!!
Анатолій Рекун, представник Черкаського бізнес-клубу: «У кожному мікрорайоні слід, щоби була людина, яка відповідала б за агітаційну роботу, яка могла б сповіщати та мобілізувати людей».
Загони самооборони теж формуватимуть у кожному районі міста. Охочих відразу пишуть на список. Найбільше сюди припрошують відставних військових і силовиків. Мітингувальники більше не хочуть крові на вуличних протестах. Як і не бажають бачити нинішніх керманичів при владі.
Житель м. Черкаси: «Домовленість без кровопролиття. Щоб вивели оцей «Беркут», щоб його не було, щоб мир був, щоб діти могли спокійно ходити».
Житель м. Черкаси: «Тільки мирний шлях».
Житель м. Черкаси: «Як поранена тварина огризається, небезпечний. Що раніше ми цю агонію припинимо, то краще для всіх нас».
Житель м. Черкаси: «Мирне мітингування, думаю, допоможе. Якщо добиватися того, що ми хочемо. Усунення влади на даний момент».
На площу містяни обіцяють виходити регулярно. Бо певні: мовчання при нинішній ситуації точно не зарадить.