Герої не вмирають! Загиблих на Майдані черкащан, а також їхніх побратимів, увіковічнять на полотні. За справу взялися члени мистецького об’єднання «Другий фронт»: художниця Марія Діордічук і коваль Василь Гудима. Ідея митцям спала на думку прямісінько на майданівських барикадах. Що з того вийшло – Марина Лук’яненко.
До Черкас «Другий фронт» прибув у повному складі: митці Василь Гудима та Марія Діордічук. Приїхали на «Бандермобілі». Так свою автівку кличуть самі художники.
Марія Діордічук, мистецьке об’єднання «Другий фронт»: «Чесно кажучи, Черкаси приємно вразили. Ми їхали, з обох боків нас почала обганяти люди, в них також були прапори, вони нам сигналили. Ми такою ходою через усі Черкаси, нам махали діти, нам щось скандували бабусі».
На гостину зупинилися в черкаської художниці Тетяни Черевань. Демонструють роботи та діляться творчими планами. Пригадують: познайомилися на барикадах. На першому ж засіданні мистецької сотні відчули, що на одній хвилі. І створили незалежне мистецьке об’єднання «Другий фронт». Кажуть: не дозволять забути бійців, які поклали свої голови на барикадах.
Марія Діордічук, мистецьке об’єднання «Другий фронт»: «Ці хлопці, які в 21 столітті йшли боронити нашу волю, свободу, наше право на самовизначеність, ішли з палаючими шинами, вони йшли з дерев’яними щитами, вони йшли на вірну смерть».
Аби увіковічнити героїв, митці вирішили зобразити небесну сотню в іконописному стилі. Працюють спільно: за композицію відповідає Василь, за графіку – Марія. Перші чотири «портрети» – вже готові. У планах – уся небесна сотня.
Василь Гудима, мистецьке об’єднання «Другий фронт»: «Ідея цікава, тільки ми ще не визначилися, який вигляд матиме кінцевий продукт, чи це будуть ось такі хоругви, чи це будуть реально якісь ікони, інший формат подачі».
Митці кажуть: працювати удвох подобається. Кожен відповідає за свою частину роботи. Тому обоє художників певні: із проектом «Небесне сотня» впораються швидко.