Єврейський центр

-

- Advertisment -

Радісна новина для всіх євреїв. У Дніпропетровську відкрили найбільший у Східній Європі Єврейський центр і музей Голокосту. На урочистості з’їхалися гості з Ізраїлю, США та представники єврейських діаспор із українських міст. Подробиці – в сюжеті.

В Україні запрацював найбільший у Східній Європі Єврейський центр і музей Голокосту. Він побудований у Дніпропетровську. Презентація грандіозного комплексу відбулася 16 жовтня. Архітектурна форма центру, що складається з семи сполучених між собою башт, нагадує мінору – єврейський храмовий семисвічник. Загальна площа складає 40 000 квадратних метрів. Це дозволяє комплексу претендувати на звання одного з найбільших у світі єврейських центрів.

На урочистий захід з’їхалися гості з Ізраїлю, США, а також представники єврейських діаспор із українських міст. Традиційну мезузу (шматочок пергаменту з текстом із Тори) прикріпив до вхідних дверей головний рабин Ізраїлю Шломо Амар. Він є символом єврейського дому.

Юлій Едельштейн, міністр інформації та діаспори Ізраїлю: «Не було жодних споруд, не було жодної синагоги, жодних єврейських шкіл, жодних громадських центрів. Те, що через 20 років з’явився такий центр, – справжній прогрес!».

У трьох із семи башт комплексу розташовується експозиція Музею історії єврейського народу та Голокосту. Євреї жили в Дніпропетровську від початку заснування міста, коли він ще звався Катеринославом. У 1791 році Катерина II видала указ, згідно з яким євреї, що проживали в місті, отримали російське громадянство. Якщо в кінці XVIII століття в місті налічувалося близько 300 євреїв, то через сто років – 36% від усього населення.

У 30-их роках минулого століття єврейська громада Дніпропетровська постраждала від сталінських репресій. А коли почалася Друга світова війна, протягом всього декількох місяців нацисти винищили більше 11000 євреїв.

Рабин Льові Іцхок Матусоф, гість із Брюсселю: «Коли є такий центр, як у Дніпропетровську, враховуючи, що в інших містах України єврейські общини борються за приміщення та простір, люди відчувають, що є місце, куди вони можуть приїхати, де вони можуть поговорити, де вони можуть розділити свою їжу, є місце, де їхні діти можуть навчатися, і вести єврейський спосіб життя, і водночас повністю інтегруватися в європейське співтовариство».

Будівництво центру профінансували два українські бізнесмени – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Вони також є головами єврейських громад.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині власники елітних автомобілів сплатили понад 4 млн грн транспортного податку

З початку 2024 року на Черкащині власники преміальних легкових автомобілів сплатили 4,3 млн грн транспортного податку. Про це повідомляє...

У Черкасах попрощалися із загиблими воїнами

У Черкасах попрощалися із захисниками, які віддали за Україну свої життя. Максим Валерійович Савенков народився у Черкасах, навчався у...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x