Від плетених шкарпеток і спідньої білизни – до бронежилетів і юридичних консультацій. Черкаські волонтери продовжують допомогу армії і освоюють нові напрямки. Зокрема, опікуються родинами військовослужбовців. Кажуть: хоч містяни за останній рік і збідніли, без помочі бійців не лишать.
Світлана Слодзік показує в телефоні фото сина. 22-річний Стефан – лейтенант 54-ї бригади. Майже 7 місяців перебуває в Попасній. Про війну мамі особливо не розповідає. Але та знає: без допомоги хлопцю і його побратимам не обійтись. Волонтери вже купували Слодзіку коліматор для прицілу. Тепер мати прийшла з новим проханням.
Світлана Слодзік, мати бійця АТО: "Він каже: мама, все добре. А зараз же осінь, вони будуть там спати у палатках, потрібний спальний комплект. Мабуть, вже зимового зразка. От якби була така можливість – з таким проханням я і прийшла"
До організації "Волонтер Черкащини" з подібними проханнями щодня приходять люди. Кажуть: у допомозі не відмовляють нікому. Хоч здебільшого співпрацюють з "Азовом", "Києвом-1", 95-ю бригадою. От і сьогодні зустрічають бійців з черговим замовленням.
"Льотчик", боєць "Азову": "Зараз треба нам прибори нічного бачення, біноклі треба. Бо дрібні розвідувальні групи заходять на нашу території з Росії"
Зараз на складі волонтерського осередку можна знайти консерви, солодощі, теплі речі. Те, чого так бракує бійцям на передовій. Чого нема в наявності – замовляють чи купують на конкретний запит. Солдати кажуть: приємно, що в кожній посилці, окрім необхідних речей, ще й подарунки від маленьких черкасців.
"Хмурий", боєць "Азову": "Есть детские рисуночки, поделки, письма. Есть особенно трогательные письма от деток, у которых погибли родители"
Крім матеріальної, надає "Волонтер Черкащини" і юридичну допомогу. Проводять консультації АТОвцям і їхнім родинам. Юрист Тарас Щербатюк каже: найбільше людей цікавить надання пільг. І якщо розібратись у законодавстві нескладно, то відстояти порушені права можуть не всі.
Тарас Щербатюк, юрист: "У Корсунь-Шевченківському районі був випадок, що військовий вже повністю отримав всі документи по земельній ділянці, виготовив проект землевідведення, але в останній момент йому повідомили, що дана земельна ділянка передана в приватну власність іншим приватним особам. І таких випадків по земельних ділянках дуже багато"
Очільник "Волонтер Черкащини" Микола Добровольський розповідає: члени організації співпрацюють з усіма, хто хоче і може допомогти. Містяни жертвують бійцям не тільки гроші і продукти, а й віддають власні теплі речі. Волонтери кажуть: роблять це за покликом серця.
Михайло Щербінін, підприємець, волонтер: "Така позиція, що треба захищати країну. Я в ній живу. Я в ній будую життя своїх дітей. І я небайдужий до того, що буде з цією країною. Достатньо небагато я роблю. Фактично це матеріальна допомога, збір матеріальної допомоги. Інколи вдається залучити людей, які мають кошти. Інколи я підключаю свої можливості, як підприємця"
Актив "Волонтера Черкащини" – 12 осіб. Загалом же рух об’єднав майже сотні небайдужих. За понад рік спільної діяльності вони зібрали і відправили на передову допомоги більш ніж на півмільйона гривень. Крім благодійної мети ставлять перед собою і патріотичну.
Микола Добровольський, голова ГО "Волонтер Черкащини": "Коли ховають нашого героя-черкащинина, 150-200 людей сходяться. А коли в Італії наш українець зробив вчинок, його вбили – там пів-Італії вийшло, пів-Мілана його проводжати. Це зворушливо. У нас патріотизм на низькому рівні, я вважаю. І ми хочемо його підняти. Тому що людина, яка робить хоч якусь допомогу – це вже патріот"