Хвороба цивілізації

0

Хвороба цивілізації. Міопія, далекозорість, астигматизм, глаукома та інші вади зору. Сьогодні небагато українців можуть похвалитися орлиним зором. Недостатньо гострий, він істотно знижує якість життя людей. Методи лікування стають ефективнішими, втім щороку пацієнтів у офтальмологів більшає. В області понад півтори тисячі людей, які мають короткозорість. Про причині погіршення зору, діагностику та профілактику дивіться в наступному сюжеті з циклу «На замітку».

«Має 100% зір!», – після сорока такий діагноз черкаський офтальмолог Дмитро Куцевол встановлює не часто.
Дмитро Куцевол, лікар-офтальмолог поліклініки «Фотоприлад»: «У нас багато пацієнтів із порушеннями очного дна, глаукомою, помолодшала катаракта».
57-річний Григорій Якович може дивитися телевізор цілісінький день. Зір відмінний від природи. А ось 15-річній Юлії доводиться обмежувати перегляд улюблених програм та он-лайн-спілкування, робити гімнастику для очей і лікуватися в стаціонарі.
Юлія, пацієнтка: «Я ношу окуляри чотири роки, останні два зір не знижується».
Валерій Круглов, завідувач офтальмологічного відділення Черкаської дитячої міської лікарні: «Найбільш поширена проблема слабкозорості – це порушення рефракції, на це страждає 35% дітей».
До цієї групи захворювань зараховують короткозорість, далекозорість та астигматизм. Щороку таких пацієнтів більшає. У процедурному кабінеті їм пропонують сучасне лікування – комп’ютерні програми, кольорово-імпульсну терапію, лазерну стимуляцію.

Валерій Круглов, завідувач офтальмологічного відділення Черкаської дитячої міської лікарні: «Нині з’явилося багато сучасних ліків, зменшилася кількість операцій. Ми стабілізуємо короткозорість успішніше».
У дитячому офтальмологічному відділенні 30 ліжок. На них завжди пацієнти. Минулоріч тут прооперували понад тисячу слабкозорих. Серед причин зниження зору окулісти називають стрес, незбалансоване харчування, спадковість, діабет, недостатню рухливість очних м’язів, значне навантаження на очі. Якісний зір – це показник здоров’я людини в цілому.
Сергій Медведчук, головний лікар клініки «Новий зір»: «Око не існує окремо від організму, тому рівень цукру, вага та чимало інших чинників впливають на нього. Тому зір такий, наскільки здорова людина в цілому».
І дорослим, і дітям фахівець радить перевіряти зір хоча б раз на рік. Сучасна комплексна діагностика, яку пропонують в клініці, фіксує понад сто тестових параметрів зорової системи. Обстеження на диво-техніці обійдеться у 200 гривень. Лікарі одностайні: вчасна діагностика допоможе зберегти найцінніший дар. Окрім цього, варто не зловживати комп’ютером. На добу споглядати картинку з монітора рекомендують не більше 4-ох годин.
Дмитро Куцевол, лікар-офтальмолог поліклініки «Фотоприлад»: «Потрібно перерви робити щогодини на 10 хвилин. Потрібно подивитися вдалечінь, потерти очі».
Працювати за комп’ютером варто у спеціальних захисних окулярах. У раціоні повинні бути продукти, багаті вітамінами групи А та В. Прогулянки на свіжому повітрі та прийом профілактичних препаратів також допоможуть покращити та відновити зір. Допоможуть і природні ліки. Дмитро Куцевол радить мед.
Дмитро Куцевол, лікар-офтальмолог поліклініки «Фотоприлад»: «Якщо його пити зранку натщесерце, ложку меду з водою та лимоном, то це покращує зір, випивати з водою склянку».
Шанувальники нетрадиційної медицини можуть спробувати покращити зір за допомогою спеціальних вправ метода Бейтса.
В основі – думка про те, що якість зору залежить від розвитку шістьох м’язів, які тримають око. Тренуючи їх, можна позбутися будь-яких хвороб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version