Минулого тижня село Худяки Черкаського району залишилося без води. Щоправда, лише на один день. Наразі село з водою, утім питання, через яке існує загроза відключення Худяків від водопостачання, ще не вирішене. Водогін перебуває на балансі місцевого підприємства. Останнє накопичило 41 тисячу гривень боргу за спожиту електроенергію. Хто винен і кому доведеться сплачувати рахунок, дивіться у наступному матеріалі.
Селяни занепокоєні. Оголошення біля сільради попереджає: таке благо цивілізації, як водопостачання, може зникнути з їхніх домівок та дворів. 17 березня людей залишили без води на добу.
Алла Співак, головний лікар Худяківської районної лікарні: «Ми трошки запаслися водою і працювали без перебоїв».
Після такої «репетиції» водопостачання відновили, утім проблеми, яка призвела до цього, не вирішили.
Пенсіонер Володимир Прокопович в усьому звинувачує місцевого фермера, директора ТОВ «Маяк-2007». Саме на його балансі перебував водогін останні три роки.
Олег Марштупа, директор ТОВ «Маяк-2007»: «Тарифи на воду вже багато років не переглядалися, я платив за електроенергію, доки міг, але фінансові проблеми призвели до накопичення боргу».
Справді, плата за використання води з двору на рік складає від 50 до 300. Городяни про такі тарифи вже давно забули.
Олексій Дрюк, житель села Худяки: «Я десь 120 гривень плачу за рік».
До нового року товариство боргів не мало і різницю у тарифах дотувало з власного бюджету. Утім, фінансова криза затягла підприємця до боргової ями. На сьогодні він винен 41 тисячу гривень за спожиту електроенергію. Майже 13 тисяч – вартість електроенергії, спожитої свердловинами, решта – борги товариства. Голова села розповідає: водогін вже давно треба було передати у комунальну власність, проте на зборах села питання не вирішувалось. Жителям були вигідні старі тарифи. Тепер без цієї процедури не обійтися. Утім, для худяківського водогону – це лише півсправи.
Наталія Валашенко, голова села Худяки: «Наше перше питання – будівництво двох-трьох свердловин, без них водопостачання буде неповноцінним».