Новини на ВІККАВіККА-новиниХудожник з Чорнобаївщини винайшов унікальний метод різьблення по дереву

Художник з Чорнобаївщини винайшов унікальний метод різьблення по дереву

- Advertisment -

Унікальний метод різьблення по дереву, аналогів якому немає у світі, винайшов художник з Чорнобаївщини Ярослав Гладкий. Мова йде про плоске різьблення в позитиві – стиль дереворит. Майстер працює за допомогою власноруч виготовлених інструментів. Його техніка – унікальна. Різьблення подвійних і потрійних перетинів, які виконати на дереві майже неможливо. Як це вдається Ярославу – дивіться в сюжеті далі.

Ярослав Гладкий, майстер різьблення по дереву: «Починаю я, як і завжди, всі гравери з дошки, добре шліфую, потім малюю чорний квадрат, як у Малевича. Колись робили так: те, що я залишаю чорним в негативі, вони різьбили. Я все навпаки роблю: оце – у позитиві».

Ось так, рух за рухом, – і на чорному квадраті з’являються світлі рисочки. У руках майстра дерево оживає. 30 років чоловік без спеціальної освіти робить гравюри. Свій незвичайний талант помітив ще в дитинстві.

Світлана Гладка, дружина: «Він незвичний у всьому. У побуті незвичний, у нього все красивіше набагато. Він навіть хліб і кавуни ріже рівнесенько, акуратненько, а різьбить він на дошці, як із пластиліну. У мене, коли заходжу в майстерню, мороз по шкірі, я щось відкриваю нове, нове, нове…».

Свого ремесла Ярослав Гладкий навчає онука Сашка. Той уже закінчує свою першу роботу. Хлопець зізнається: різьбити – нелегка справа.

Сашко, онук: «Мені дуже подобається різьбити, хочу навчитися, але це дуже складно, бо різець деколи врізається дуже сильно, глибоко, і картинка псується».

Глибина різьблених штрихів у майстра різна. Тому у гравюрах, залежно від освітлення, відбувається гра тональних відтінків і посилюється об’ємність форм. Чорно-білі картини здаються кольоровими, а обличчя – живими.

Тамара Бондаренко, старший науковий співробітник Черкаського художнього музею: «Багатьох, хто приходить на виставку, дивує і унікальність його техніки, і філігранність, з якою працює майстер. Дивує і образний світ митця. Це – міфологічні, релігійні теми, а також портрети».

Роботи Ярослава вже побували на 15 персональних виставках. За ними полюють багатії та можновладці. Утім свої картини майстер не продає. Адже кожну з них він створює півроку, а то й більше, і кожну – з особливою любов’ю. Інструменти для картин майстер теж виготовляє власноруч.

Ярослав Гладкий, майстер різьблення по дереву: «У мене різців дуже багато. До кожної картини я завжди виготовляю 2-3 різці. Вони в мене різноманітні, різної конфігурації».

Найбільше майстру подобається працювати з липою та березою. Це найбільш насичені енергією дерева, розповідає Ярослав Гладкий. Саме тому його картини, особливо ікони, мають чудотворні властивості.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Під час проходження реабілітації помер солдат із Калинополя

Під час проходження реабілітації після поранення, яке отримав під час захисту Батьківщини, пішов із життя солдат Віктор Іванішин. Повідомляють...

На вихідні на Черкащині прогнозують мінливу погоду

Тепла погода на Черкащині продовжує зберігатися до кінця тижня. Однак дискомфорту можуть додати опади та ожеледиця. Про це повідомляють...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас