Більше шансів на життя. У Черкаському онкодиспансері нове унікальне обладнання. Операції онкохворим там віднедавна проводять за допомогою німецького електроскальпеля. Апарат має чимало переваг над вітчизняними аналогами, кажуть у медзакладі. Електроніж необхідний практично в кожній операції. А їх у диспансері проводять до 5 тисяч на рік. Диво техніки бачили й наші кореспонденти.
Таких операцій, як сьогодні, в обласному онкодиспансері проводять до п’яти тисяч на рік. Щоразу застосовують електроскальпель. Донедавна працювали з вітчизняними. Тепер у руках хірургів – німецький апарат.
Олександр Трофімов, завідувач відділення онкохірургії Черкаського обласного онкодиспансеру: «Це сучасна апаратура, яка дозволяє абластично проводити хірургічні втручання. Ми можемо працювати і вдвох, і втрьох. А ще – скоротити час операції за допомогою такого апарата».
Використання електроскальпеля робить операцію менш згубною для організму.
Віктор Гайдай, заступник головного лікаря Черкаського обласного онкодиспансеру: «Він при розрізі фактично зупиняє кровотечі, що полегшує операцію хворого. Сприяє швидкому загоєнню рани. Немає запалення, як при звичайних розрізах».
Унікальний скальпель Черкаському онкодиспансеру передало австрійське відділення європейської фірми, що впроваджує нові методики лікування та діагностики онкохвороб. Подарований прилад надійніший і мобільніший, аніж вітчизняні, каже Віктор Гайдай. Його використання дозволяє зменшити застосування наркозу та крововтрат пацієнта.
Віктор Гайдай, заступник головного лікаря Черкаського обласного онкодиспансеру: «Цей прилад дозволяє працювати двом хірургам. І проводити хірургічне втручання в ощадному режимі для хворого».
Аналогів унікальному електроскальпелю поки що немає в жодному медичному закладі Черкащини, кажуть лікарі.