Черкаських ДАІвців "озброїли" платіжними терміналами. Тепер водії-порушники мають змогу сплатити дорожній штраф на місці правопорушення. Така новація, переконані і водії, і дорожні інспектори, має багато переваг. Яких – Юлія Доброскок розкаже.
Електронні термінали тепер можна побачити як на стаціонарних, так і на мобільних постах ДАІ. Всього на Черкащині платіжними пристроями "озброїли" з півсотні дорожніх інспекторів. До цього в них був період інструктажу.
Василь Берендя, ст. інспектор ДПС: "Взагалі проблем в освоєнні не було ніяких". "Ми всі пройшли спеціальну перепідготовку".
Тепер вони проводять лікнеп серед водіїв. Що і як – демонструють власникам залізних коней наочно.
Більшість водіїв таким новаціям уже радіють. До того ж дізнаються – відсоток за зняття коштів через мобільний термінал менший, ніж у банку.
Тетяна , водій: "Карточку дал, все на месте оформили, пин-код ввели и все".
Сплата штрафу на місці складання адмінпротоколу – то справа добровільна, кажуть інспектори.
Владислав Носань, ст. інспектор ДПС: "Чеки вилазять. Один лишається інспектору, другий – залишається у водія. На жаль водії боязно відносяться до цього нововведення. Але думаю скоро в нас буде все так, як в європейських країнах".
Мобільні термінали приймають всі види міжнародних банківських карт, навіть відомі електронні карти Visa і MasterCard. Банкіри переконують: це швидко, зручно, а головне – абсолютно безпечно.
Володимир Головченко, представник банку: "Термінал прошитий повністю. Якщо вводиться інформація по сумі штрафу, по номеру і серії протоколу можна відслідкувати все. зловживання будь-які відсутні".
Сплатити штраф через банківський термінал можна, якщо перевищив швидкість, порушив правила обгону, роз’їжджав без паска безпеки чи теревенив по мобілці. Словом, майже усі дорожні штрафи. Окрім тих, рішення про які вирішує суд. А це ДТП, створення аварійної ситуації, та їзда напідпитку.