Владці знову міркували, чи для дітей нічні Черкаси. Уже кілька місяців, як це питання висить у повітрі. Прихильники комендантської години наполягають: неповнолітнім немає чого поночі ходити містом, а тим паче відвідувати розважальні заклади. Хіба що в супроводі дорослих. Натомість опоненти табу вбачають у ньому порушення прав дітей. Крапку в бурхливих дискусіях мали сьогодні нарешті поставити міські обранці. Чи зробили це – Вікторія Курченко розкаже.
Миколаїв, Хмельницький, Житомир і ще низка міст України. Там уже діє для підлітків комендантська година. Чи треба вона в Черкасах – владці визначаються вже кілька місяців.
Роман Діскант, депутат Черкаської міської ради: «Нечего делать детям после 11-ти на улице. Дети могут находиться на улице только в сопровождении взрослых – бабушки, старшей сестры, опекуна».
Депутат Роман Діскант – власник кількох розважальних закладів міста. Обмежити перебування підлітків у всіх таких поночі, а також на вулиці він пропонував ще торік. Правоохоронці тільки за. Бо у 2012-му, кажуть, діти скоїли в Черкасах із півсотню злочинів. Правда, опісля 10-ої вечора тільки сім. Як діятимуть патрульні в разі нічного табу – уже відомо.
Василь Іржавський, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей: «Коли дитина якась буде йти по вулиці після 11 години додому, то її тільки можуть підвезти, завезти, сказати батькам, щоб не ходила так пізно. Якщо вони йдуть напідпитку, то це вже інше питання. Там складатимуть протокол на батьків. Можуть на дітей складати».
Саме батьків хочуть насамперед приструнити такою забороною. Аби добре слідкували за своїми чадами, пояснюють у міській службі у справах дітей. Тут уже кілька разів на вимогу депутатів переробляли відповідний проект рішення. У новому варіанті: вештатися містом без дорослих підліткам не можна після 23-ої улітку й навесні. В інші пори року – на годину раніше. За винятком хіба що міських свят. І так до 18 років.
Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: «На цьому наполягають і педагогічні колективи наших професійно-навчальних закладів, бо там учаться діти від 16 до 18 років. Як показує практика, якраз ця група вікова є дуже проблематичною. І через те нам треба не залишати поза контролем, увагою якраз цих дітей».
Та навіть до вдосконаленого проекту рішення в депутатів не меншає запитань. Згоди не можуть дійти і всередині фракцій.
Володимир Шабанов, депутат Черкаської міської ради: «У сімейному кодексі виписано у статті 5-ій, що ніхто не має права втручатися в сім’ю, ніхто не має права обмежувати якось дії. Є конвенція з прав дитини, де також передбачено, що не можна обмежувати права дитини».
Можна чи не можна – і далі з’ясовуватимуть фахівці. Замість однієї жирної, депутати біля проекту про комендантську годину знов ставлять три крапки.