Вітчизняний фантаст Олесь Бердник повертається до українського читача. Довгі десятиліття його твори годі були шукати в бібліотеках і книгарнях. Попри те, що у світі, зокрема в Росії, його ім’я відоме багатьом. Твори одного із засновників Української Гельсінської групи, автора десятків романів і повістей були вилучені з радянських бібліотек наприкінці 70-их. І лише на початку третього тисячоліття стараннями дружини Валентини та дітей світ побачило перше повне українське видання його творів.
Олесь Бердник, український письменник: «Щирою правдою, я думаю, ми об’єднаємо наш народ в єдине братерське кільце. Тоді нам ніхто не страшний, тоді ми будь-які завдання виконаємо – й екологічні, й економічні. Роз’єднаний народ нічого не може зробити».
Творчість українського письменника-фантаста, засновника Української Гельсінської групи, президента Української духовної республіки, мало відома українському читачеві. Бо вся його літературна діяльність визнана як антирадянська, а творча спадщина повністю вилучена з бібліотек ще наприкінці 70-их. Зараз же книги письменника знову повертаються до читача.
Валентина Бердник, дружина письменника: «Ми із Громовицею зрозуміли: якщо ми не залишимо в багатотомнику всі твори, вони просто потім можуть зникнути для читача. А для Бердника найголовніше – читач, молоді люди, майбутнє. Власне, в його творах і закладені ідеї майбутнього суспільства, майбутнього людства».
Для того, щоби видати багатотомник митця, довелося 7 років наполегливо працювати. Сім’я письменника змушена була навіть залізти в борги та взяти кредит, аби лише втілити задумане. Валентина Бердник говорить: це того вартує, якщо чуєш такі відгуки від читачів.
Іван, шанувальник творчості Олеся Бердника: «Моя знайома казала: «Ти – як бегемот чи носоріг. Тебе нічим не проймеш. А тут раптом Олесь Бердник словом пробиває цю броню, струни торкає всередині, про існування яких я навіть не знав».
До зібрання творів увійшло майже все, окрім поезії, дитячих книг та одного роману «Хто ти». Придбати книги фантаста вже можна й у черкаських книгарнях.