Вільні демократи завітали до мешканців будинків по вулиці Орджонікідзе, 149 і Сумгаїтська, 51. Там звітували за зроблену роботу та цікавилися, чим допомогти місцевим. Проте мешканці були занепокоєнні колотнечею у владній верхівці. Нагадаю, минулого четверга тридцятьма чотирма голосами депутати розпустили виконком і звільнили заступників міського голови. Зачинателями цього стали регіонали. Нині ж черкасці занепокоєнні, як сварка нагорі аговкнеться їм тут.
Віра Пічкобій, мешканка будинку по вулиці Орджонікідзе: «Тут така зелень була. Ці ж машини… їм немає, де стати. Лягаємо спати, а під будинком п’ятнадцять машин».
На свої проблеми скаржиться депутатам 85-річна Віра Пічкобій. Вільні демократи завітали до її двору відзвітувати за зроблену роботу. Окрім доріг і стихійної парковки, мешканців будинку непокоїть, як вплине на їхнє життя сварка можновладців.
Олег Ліходькин, депутат Черкаської міської ради: «Поки що ще йде ямковий ремонт доріг, але через тиждень він зупиниться. Тому що фінансування, за яке мали проголосувати в четвер, перекреслене! Зате ми граємося в політику. Відправмо міськвиконком у відставку та ще когось, замість того, аби просто взяти та працювати. Вказівки сьогодні з області даються. Замість того, щоби вирішувати життєві питання, ми граємося в політику. Це – основна біда, з якою ми сьогодні зіштовхнулися та намагаємося боротися».
Відставка міськвиконкому паралізує життя міста. Адже без його згоди не можна ухвалити жодного рішення. Такий сценарій є недопустимим, переконаний 76-річний Михайло Деменчук. Міськвиконком має виконувати свої обов’язки, обласна влада – свої, говорить чоловік.
Михайло Деменчук, мешканець будинку по вулиці Орджонікідзе: «Кожен має виконувати рішення, якщо воно є, якщо воно правильне. Сьогодні ніхто не дотримується закону. Я не поділяю тоді позицію партійних органів».
Уплинути на ситуацію можуть лише жителі міста, переконаний депутат Олег Ліходькін. Адже нині в міськвиконкому – зв’язані руки.
Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради: «Усі контролюючі та правоохоронні органи не підпорядковуються міській владі. Вони підпорядковуються губернатору, Верховній Раді, Кабміну. Міська влада може ходити так, як і ми, та просити, щоби щось зробили. А губернатор сьогодні думає, як міськвиконком прибрати. Йому зараз муляє. Замість того, щоби займатися тими функціями, які на нього покладені».
Мешканці будинку по вулиці Сумгаїтській, 51 досі на співпрацю з мерією не нарікали. Люди занепокоєні, адже не розуміють, до чого може призвести зупинка роботи міськвиконкому.
Ігор Кіта, депутат Черкаської міської ради: «У шумі об’єдналася «Партія регіонів», «Батьківщина», «Фронт змін» в якусь незрозумілу коаліцію та проголосували за відставку міськвиконкому. Усі рішення, які розглядає міська влада на сесії, вони попередньо проходять розгляд на міськвиконкомі. У результаті цього заколоту вийшло, що працівники швидкої допомоги не будуть отримувати зарплатні, бо рішення скасовуються. Ремонти дахів у школах і дитсадках прийняти не можна, бо рішення заблоковані».