Відсьогодні рибалкам до водойм зась. І так аж до 10 червня. Уся риба пішла на нерест. Для тих, кому все ж кортить посидіти на березі з вудкою, рибоохорона відвела спеціальні місця. Але ловити там можна лише на один гачок і не більше трьох кілограмів на добу.
Напередодні нересту Максим вибрався з друзями на воду – закрити весняний сезон. Від 1 квітня вудити рибу вже не можна. Це рівноцінно браконьєрству.
Максим Теліженко, рибалка: «Не ловимо в нерест рибу! Це ж сьогодні і приїхали. Завтра закриття. Сьогодні ловимо, а вже завтра все. До побачення, їдемо додому».
Таких свідомих риболовів на Дніпрі одиниці. За день до заборони рибоохорона навідалася сюди з рейдом. Інспектори пояснюють, де і на що в нерест можна ловити та чим може завершитися нехтування правилами.
– Плітка одна, неважливо якого розміру, коштує 150 гривень. Голова… Розумієте? Ви впіймали 10 пліток, це вже 1500 гривень збитків, якщо є такі гроші – рибальте!
Для любителів на Черкащині, на цей період, відвели кілька місць для риболовлі. Там можна ловити на одну вудку і не більше трьох кілограмів на добу. Утім такі умови багатьом вудкарям не до душі.
Юрій Трофименко, інспектор ГУ Рибоохорони в Черкаській області: «Ось ці любителі, що ми щойно проїздили, ловлять по 10-20 кілограмів риби, це нерестова риба. А потім ми кричимо, де наша риба поділась. Я вважаю, для нашої держави, якщо вона багата, то нормально. Якщо вона бідна, то ми повинні вживати заходи, залучати якісь засоби, людей залучати. Хоча б рибінспекції давати той бензин, щоб ми могли контролювати».
Любителі-порушники – не єдиний головний біль інспекторів. Ось це іхтіологічний заказник – природні нерестовища Дніпра. Тут навіть човном пересуватися заборонено. Попри це повсюди браконьєрські сітки.
Буквально за тиждень вода в заказнику бурлитиме від риби. Та до нересту готується не тільки інспекція. Берег тут просто заставлений браконьєрськими човнами. Проконтролювати всіх – рибоохороні не до снаги. Не вистачає палива та людей. На одного інспектора доводиться майже по десять кілометрів узбережжя.