Черкащина освоює водний шлях. Навігаційний сезон-2012 відкрито. Дніпром уже курсує двопалубний теплохід «Резон». Прибув до Черкас із столиці. Йому три десятки років. На борту – досвідчений екіпаж. Теплохід возитиме туристів акваторією Дніпра вздовж черкаських берегів до Канева й Адамівки. Серед перших пасажирів була й кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
Удруге за 15 років на території Черкаського річкового порту неабияк людно.
Після короткої церемонії в першу цьогорічну мандрівку губернатор запрошує категорійних дітей і журналістів. Теплохід «Резон» відчалює від берега.
Двопалубний екскурсійний теплохід на воді – не новачок. Йому вже понад три десятиліття. До Черкас прибув зі столиці. Не назавжди. «Резон» орендували турфірми до кінця навігаційного сезону.
Олександр Хрещик, капітан теплохода «Резон»: «Теплохід – надійний, пасажирський. Він побудований спеціально для прогулянок. Із усіма реєстраційними документами, пройшов перевірку у вашій суднохідній інспекції. Теплохід прийнятий в експлуатацію та готовий до роботи на лінії Черкаси-Канів».
Команда готова возити екскурсантів тричі на день. На борт піднімається сотня пасажирів. Серед запропонованих маршрутів – мандрівка вздовж черкаських берегів. Така коштуватиме дорослому 20 гривень. Дитині – в половину дешевше. Проте найбільш популярний:
Наталія Корнілова, туроператор: «Это экскурсионный тур до Канева. Продолжительность перехода – 3,5 часа в одну сторону. И 2 часа в Каневе. Высадка на пристани «Тарасова Гора». Экскурсия в музей, в светлицу в сопровождение профессионального экскурсовода».
За таку поїздку доведеться викласти сотню гривень. Проте ноу-хау сезону, запевняють екскурсоводи, – річковий трамвайчик.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми це зробили, як і обіцяли. Я пам’ятаю, як дехто з вас дивився скептично на ці справи: відкрили річковий порт, ресторанчик… і на цьому закінчилося. Та ні! Це початок системної роботи. Таких пароплавів ще побільшає в цьому місяці. Ми відкриваємо точно так у Каневі».
Вихованці Черкаського дитячого будинку в такій мандрівці вперше. Діляться враженнями.
Аля Молчанова, вихованка Черкаського дитбудинку: «Я бачила міст, телевежу, залізничну дорогу. Дуже сподобалося море».
Мирослав Субко, вихованець Черкаського дитбудинку: «Мені сподобалося, як я покатався на кораблі; як мене гойдало на хвилях. Я бачив міст. А коли назад верталися, там стояло багато кораблів».
Марія Пилипенко, директор Черкаського дитячого будинку: «За часів СРСР наші діти виїздили на такі прогулянки. До цієї поїздки ми готувалися, діти чекали. Дуже багато позитивних вражень».
Губернатор запевнив, що подібні екскурсії для категорійних дітей і талановитої молоді влаштовуватимуть і надалі.