Весняний бонсай

- Advertisment -

Черкаси знову поринули у східне мистецтво бонсай. У Художньому музеї відкрили чергову персональну виставку Ігоря Жирова. Він знайомить черкасців із технікою створення мініатюрних дерев бонсай уже вчетверте. Сьогодні колекція митця представлена півсотнею точних копій міні-дерев. У диво-саду майстра можна побачити різні дерева: як екзотичні, так і звичні для українців.

Він знову представляє на розсуд глядачів свій міні-сад дерев бонсай. Східним мистецтвом автор експозиції захоплюється близько десяти років. Нині в його колекції 120 рослин. Японське мистецтво бонсай вимагає великого терпіння. На засвоєння техніки та вивчення основних принципів вирощування карликових дерев потрібен не один рік роботи над собою, каже майстер. Послідовників у творчій справі, зізнається Ігор Жиров, у Черкасах немає. Байдужі до східного мистецтва і його діти.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «К сожалению, дети этим не увлекаются. Возможно, это передастся внукам?».
Чергова персональна виставка Ігоря Жирова має назву «Весняний бонсай». У диво-саду майстра можна побачити не лише екзотичні інжир, хурму, а й і рідний українцям клен, абрикос та в’яз. Найголовніше – у кожному дереві бонсай своя філософія. Ось, наприклад, цей експонат автор називає втіленням гармонії.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Это дерево – гармония. Оно растет, плодоносит. Потом листья желтеют, опадают, растут новые. Тут идет замкнутый цикл. В этой емкости сформирован целый мир».

Незвичне мистецтво Сходу треба зрозуміти, каже митець, лише тоді можна отримати справжнє задоволення.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «В чем вот прелесть бонсай: можно представить себя маленьким под эти деревом. Человек отдыхает, наступает релаксация».
Краса бонсай залежить від майстерності автора.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Вот этот каштан в жизни бы таким не вырос, если бы я его таким не сделал. Стараюсь что-то такое необычное создать».
Мистецтву бонсай Ігор Жиров намагається вчити й інших. Вже не раз він проводив для черкасців майстер-класи. Пані Божена зізнається: з уроків майстра почерпнула для себе чимало корисного.
Божена, відвідувачка виставки: «Як форму надавати стовбуру, як грунт обирати, через скільки часу можна зрізати деревце».
Слова вдячності жінка навіть записала до книги подяки. Подивитися на сад мініатюрних дерев ще можна встигнути. Виставка східного мистецтва бонсай у Художньому музеї триватиме до 13 червня.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Під час проходження реабілітації помер солдат із Калинополя

Під час проходження реабілітації після поранення, яке отримав під час захисту Батьківщини, пішов із життя солдат Віктор Іванішин. Повідомляють...

На вихідні на Черкащині прогнозують мінливу погоду

Тепла погода на Черкащині продовжує зберігатися до кінця тижня. Однак дискомфорту можуть додати опади та ожеледиця. Про це повідомляють...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас