Ведмеді в Черкаському зоопарку вже повкладалися спати. Усі, крім одного. До барлогу 10-річного Вела сон ніяк не дійде. Білогрудий походжає по вольєру та залюбки бавиться зі снігом. Апетит теж має молодецький. Такий ведмедів розпорядок не став несподіванкою для працівників зоопарку. На їхній пам’яті він жодного разу не зимував, як годиться. Як Вел нажив собі безсоння – вивідала Вікторія Курченко.
Сергій Біленко, працівник Черкаського міського зоопарку: «Веле, не спиться тобі?!».
Не спиться білогрудому, зате добре їсться. Буханець чорного Вел уплітає в мить. Поважно походжає по вольєру, а до барлогу лиш навідується.
Сергій Біленко, працівник Черкаського міського зоопарку: «Щоби вироблялось в організмі тепло для нього, щоби проходив теплообмін, даємо більше висококалорійної їжі. Зазвичай кашу, можливо, із солодким чимось – зі згущеним молоком, із цукром».
Родичі несплюхи-солодкоїжки зимують, як годиться. Ведмідь Вася в барлогу ще з кінця листопада. За кілька днів за ним у свій пішла і ведмедиця Фєня. Як тільки стало зимно, заснула і благовірна Васі – Юля.
Ірина Компанієць, завідувачка сектора ссавців Черкаського міського зоопарку: «Для того, щоб ведмеді заснули, потрібно декілька умов. По-перше, відповідний раціон. По-друге, ізоляція від шуму, сторонніх звуків. По-третє, облаштування самої барлоги».
У Вела не склалося із другим. Лев Нік полюбляє заглядати до білогрудого ведмедя. Не дають тому сумувати і вовки. З такими буйними сусідами Вел і нажив собі безсоння. За свої десять років клишоногий ще жодного разу не впадав у сплячку. А переселити його нікуди, кажуть доглядачі. І додають: поки ведмедеві від незвичного зимування шкоди немає.
Ірина Компанієць, завідувачка сектора ссавців Черкаського міського зоопарку: «Природні процеси повинні мати місце в житті тварини, тому якщо зараз у нього немає зимового сну, то, можливо, це відобразиться на тривалості його життя, але це не доведено наукою».
А поки ж Вел знайшов собі нову розвагу. Клишоногий бавиться зі снігом і навіть залюбки куштує.