Черкаська нерухомість
Про реалії та перспективи житлового будівництва в Черкасах пише «Молодь Черкащини». Докризової жвавості на більшості новобудов не спостерігається, проте з початку року побільшало як зданих в експлуатацію квадратних метрів житла, так і проектів майбутнього будівництва. Таке зростання відбувається переважно за рахунок добудови об’єктів, зведення яких розпочалося 2-3 роки тому. За прогнозами, ціни на житлову нерухомість у Черкасах знижувати поки не збираються. Компанії-забудовники пояснюють це високими виробничими витратами. Вартість квадратного метра житла в Черкасах варіюється від 400 тич. 200 гривень до 6 тис. гривень.
Черкаський «Арбат»
Створити власний «Арбат» у Черкасах пропонують черкаські стихійники, що й досі торгують біля Центрального ринку. Про це пише газета «Вечірні Черкаси». Вулиця Гоголя, за задумом стихійних торгівців, має стати пішохідною. Для цього на бульварі Шевченка необхідно знести алею каштанів, завдовжки з два квартали. На думку автора ідеї Леоніда Запорожця, на новоствореному «Арбаті» не обов’язково торгувати продуктами харчування. Можна продавати вишиванки, кераміку, картини, інші товари народних промислів. Ідею черкаських стихійників головний архітектор міста Черкас вважає безглуздою.
«Відкосив» – штраф
За «відкіс» від армії призовників хочуть карати підвищеними штрафами – їх планують збільшити вдвічі. Про це повідомляє «Акцент». Зараз максимальний штраф складає 119 гривень, а якщо будуть ухвалені зміни, то доведеться викласти до 255 гривень. Такий законопроект, розроблений Міноборони, вже зареєстрований у Верховній Раді. Правда, навіть якщо за зміни депутати проголосують відразу після канікул, новації не торкнуться майбутнього осіннього призову – лише весняного. Військові говорять, що посилити штрафи хочуть, тому що в країні зростає кількість бажаючих ухилитися від служби в армії.
Вдвічі більше хасидів
Уманчани цьогоріч очікують на приїзд вдвічі більшої кількості хасидів. Про це пише «Черкаський край». Нинішнє свято Рош-ха-Шана – іудейське Новоріччя, яке зустрічають у вересні, – це кругла дата: рівно 200 років тому в Умані на єврейському кладовищі поховали їхнього духовного лідера, засновника брацлавської течії хасидизму, іудейського святого цадика Нахмана. На 200-ліття святої могили, згідно з попередніми заявками, має прибути до 50 тисяч гостей. Уманчани звикли приймати вдвічі меншу кількість хасидів.