Новини на ВІККАВіККА-новиниВ області розробили проект, як покращити теплопостачальну галузь регіону

В області розробили проект, як покращити теплопостачальну галузь регіону

-

- Advertisment -

Комунальну теплоенергетику регіону взялися модернізувати. Для цього навіть створили спецпроект. Півроку розробники з Національної академії наук України разом із обласними комунальниками ламали голову над тим, як же зменшити споживання теплової енергії та перейти на альтернативні види палива. Утім, як виявилось, у розрахунках проектантів знайшлося чимало недоліків. Які — знають наші кореспонденти.

В області розробили проект модернізації теплоенергетики. Над цим працювали фахівці з Національної академії наук України й обласні комунальники. В основі документа – загальнодержавні плани, як зменшити споживання природного газу на 30%. Серед пропозицій – заміна й оновлення генерувального обладнання. Встановлення приладів автономного контролю та залучення в комунальну енергетику приватного капіталу. Пропонують також використовувати альтернативні види палива.
Борис Басок, заступник директора інституту технічної теплофізики НАНУ: «Пропонуємо солому використовувати в 11 соломоспалювальних вітчизняних котлах, а також застосовувати 44 торфоспалювальні котли».
Програму будуть втілювати протягом п’яти років. На це треба 450 млн. грн. Та гроші не будуть витрачені на вітер, кажуть розробники. Адже зекономити вдасться понад 70 млн. кубометрів блакитного палива. Попри креативні ідеї та перспективні плани, розроблений проект програми модернізації розкритикували.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми вже це розраховували, років 7 тому. Їм треба було взяти всі ці розрахунки, що робили в міністерстві палива та енергетики».

Не стримався від критики і міський голова. У проекті, каже, багато неточностей. Приміром, у розрахунках узагалі немає місця «Черкаській ТЕЦ». А вона ж, наголошує мер, найбільший теплопостачальник в області.
Незрозумілості знайшов Сергій Одарич і в питаннях модернізації котелень.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Не зрозуміло, для чого в програму включати модернізацію 8 котелень теплокомуненергетики. Вони всі модернізовані. ККД – 91%. Та чомусь програма передбачає модернізацію».
Помилки знайшов міський очільник і у проекті з електрообігрівання.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «У розрахунок взята вартість енергії (базова) – 24 копійки за кВт. Це ціна стара, тим паче для населення. Для бюджетних установ ціна – 1, 075, тобто в 4 рази більша. Відповідно, термін окупності цього проекту — 43 роки».
Сергій Одарич зауважив: акцент проектантам слід було робити на встановленні ІТП, а також економії тепла населенням. Сам же підкреслив: Черкаси можуть майже відмовитися від використання природного газу для опалення та гарячого водопостачання. 70% тепла допоможе виробляти вугілля.
Проект програми модернізації теплокомуненергетики все ж взяли за основу. Однак документ пообіцяли доопрацювати.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Кам’янщині попрощаються із загиблим воїном

Сьогодні, 27 листопада, у селі Телепине Кам'янського району відбудеться церемонія прощання із загиблим захисником Юрієм Рудешком. Про це повідомили...

Собака-обіймака завітала до дітей у Піщанській громаді на Золотоніщині (ВІДЕО)

Цикл хібукі-терапії стартував у селі Піщане вже вдруге. Хібукі – це ім’я іграшкової собачки, яке з івриту означає «обійми»....

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x