Земельне законодавство в Україні необхідно вдосконалювати. У цьому переконані в усеукраїнській громадській організації «Український вибір». Нині в Раді на розгляді з півсотні земельних законопроектів. Та більшість із них, кажуть громадські активісти, виписані так, щоби кожен ласий до землі міг увірвати собі шмат. Із подробицями Марина Лук’яненко.
Цими вихідними в Черкасах усеукраїнська громадська організація «Український вибір», очолювана Віктором Медведчуком, зібрала громадських активістів Черкащини. Мета руху, за словами одного з лідерів «Українського вибору» Василя Німченка, полягає у проведенні просвітницької роботи. Цитую: «Ми хочемо донести до народу реальний стан справ. Довести люду, що він є господарем держави». Мовляв, народ є замовником, а влада – підрядником. Тому саме пересічні українці мають вирішувати, яким буде майбутнє України.
Василь Німченко, заступник голови ВГО «Український вибір»: «Наша ціль – не ідеологія, наша ціль – ідея. Довести до народу, що він – управлінець, що народовладдя повинне бути реальним, зараз ведемо роботу, щоби був проведений усеукраїнський референдум з цього питання».
Василь Німченко підкреслив, що для «Українського вибору» надзвичайно важливою є дискусія із приводу нехтування владою законними правами українського народу. На думку активістів усеукраїнського руху, створення державними установами Земельного банку – це відсторонення українського народу від влади в державі й від його законного права володіння землею.
Євген Супрунюк, голова координаційної ради ВГО «Український вибір» в АР Крим: «На жаль, землю розкрадають і екологічно забруднюють. Для Криму, для мене, як для кримчанина, це дуже болюче питання, тому що ми живемо в зоні, куди їдуть відпочивати люди з усього світу. Саме тому «Український вибір» і я, як його представник, робимо все, щоби питаннями із захисту землі керував народ».
Під час земельної конференції громадський рух презентував активістам Черкащини «Концепцію конституційно-правових засад і механізму реалізації українським народом права власності на землю». Серед іншого, учасники розглянули питання власності на землю як складової народовладдя, а також правовий аспект користування землею. Також запропонували створити конституційний орган – Усенародний земельний фонд – єдиний уповноважений розпорядник землі, згідно з волею її власника.