Українські музиканти та діячі шоу-бізнесу представили новий соціальний проект. Очікується, що завдяки таким роликам українці перестануть скачувати музику, розміщену нелегально в інтернет.
Дмитро Прикордонний, голова Коаліції артистів і продюсерів України: «Якщо ви музику скачуєте безкоштовно, ви її вбиваєте. Якщо ви безкоштовно їздите в таксі – ви вбиваєте таксі. Якщо ви безкоштовно їсте в ресторані – ви вбиваєте ресторан».
Через піратів український шоу-бізнес зазнає чималих збитків. Музиканти скаржаться, що в умовах, коли їхні альбоми безкоштовно викладають в інтернет, їм вже невигідно вкладати кошти в запис якісної музики. Через піратів ліцензійні альбоми купують дуже неактивно.
Вадим Красноокий, лідер групи «MAD HEADS XL»: «Я можу записати альбом за 10 тисяч доларів, можу за 100. Він крутіше звучатиме, набагато ближче до західних аналогів. Можу поїхати на студію до Лондона або Лос-Анджелеса. Але не буду цього робити, тому що ці гроші мені ніколи не відіб’ються».
За даними Асоціації музичної індустрії України, у країні більше 99% користувачів колись використовували піратські сайти. Тоді як у США – лише 8%. Усьому виною законодавство, в якому не прописана відповідальність провайдерів за незаконне розміщення музики в мережі.
Гнат Береговий, директор Асоціації музичної індустрії України: «Одна з причин тому – це відсутність законодавства, яке стимулювало б інтернет-посередників співпрацювати з правовласниками. На сьогодні інтернет-провайдери швидше заробляють на піратстві, ніж допомагають правовласникам заробляти гроші від продажу контенту».
Зараз у Верховній Раді перебуває на розгляді відповідний законопроект. Проте навряд чи одні лише закони зможуть привчити українських меломанів до того, що за все треба платити.